DEAŞ, Suriye-Ürdün sınırında sıkıştırıldı

Suriye rejim askerlerinden kaçan DEAŞ (IŞİD) militanları, Ürdün ordusu ile çatıştı. Çatışmada az sayıda militan öldürüldü.

DEAŞ, Suriye-Ürdün sınırında sıkıştırıldı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Ürdün askeri yetkililerinden yapılan açıklamaya göre; Suriye’nin güneybatısından Ürdün’e geçmek isteyen DEAŞ militanlarının, Ürdün ordusu tarafından durdurulduğu bildirildi. Militanlarla çatışan Ürdün ordusu, kayıplarının olmadığını, az sayıda DEAŞ mensubunun da öldürüldüğünü açıkladı.

Çatışma, Yermuk vadisinde gerçekleşti. Salı günü başlayan çatışmalar yaklaşık bir gün sürdü. Ordu yetkililerinden yapılan açıklamaya göre; militanlar Suriye’ye çekilmek zorunda kaldı. 

Bir istihbarat yetkilisi, DEAŞ militanlarının, hava bombardımanından ve ordu operasyonlarından korunmak için Ürdün sınırında bulunan kamplardaki sivillerin arasına karıştıklarını belirtti.

Suriye’nin güneybatısında bulunan militanlar, Rusya’nın ağır bombardımanı sonucu bulundukları yerleri terk etmek zorunda kalmıştı.

Suriye ile Ürdün arasında yer alan Yermuk bölgesi, engebeli arazisinden dolayı terör gruplarının yuvası haline geldiği iddia ediliyor. Bölgede 1000 ile 1500 arası militanın bulunduğu söyleniyor.
 

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2018, 18:26
YORUM EKLE

banner33

banner37