DEAŞ ve YPG kuşatmaya destek veriyor

ÖSO komutanlarından Firas Paşa, Halep’teki kuşatmaya DEAŞ ile YPG’nin de destek verdiğini söyledi. Kentteki yaşamı aktaran Paşa, ‘Türkiye’nin darbe vurmasını bekliyoruz’ dedi.

DEAŞ ve YPG kuşatmaya destek veriyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Özgür Suriye Ordusu’ndan (ÖSO) Muntasır Billah Tugayı Genel Komutanı Firas Paşa, haftalardır Esad Rejimi, İran'a bağlı milisler ile Rusya’nın saldırıları altında olan Halep’in, DEAŞ ve YPG tarafından da kuşatıldığını; Türkiye sınırları içerisinde faaliyetlerde bulunan bu örgütlerin Halep ve çevresini üs tutmuş vaziyette olduklarını söyledi. “Türkiye’nin bu terör örgütlerine kuzeyde olduğu gibi Halep’te de darbe vurmasını arzu ediyoruz” diyen Paşa, bu durumun ‘terörizmle mücadele’ nedeniyle uluslararası hukuka uygun olacağını belirtti.

ÇIĞLIĞI DUYUN

“Kuşatma altında bulunan kentte sivil yerleşim alanlarının yanı sıra okullarımız, fırınlarımız ve hastanelerimiz kimyasal silahlarla, klor ve hardal gazı ile vuruluyor. Sadece son birkaç günde kadın ve çocuk 500’den fazla sivil öldü, 4000’den fazlası da yaralandı” ifadelerini kullanan Paşa, “Bölgede çalışan son hastanemiz olan Ömer bin Abdülaziz Hastanesi de birkaç gün önce yaşanan bombardımanda kullanılmaz hale geldi” diyen ÖSO komutanı, “çoğu kapandığı için halkımız ekmek bulmakta büyük sıkıntı çekiyor” uyarısında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2016, 11:31
YORUM EKLE

banner33

banner37