banner39

DEAŞ'tan kurtarılan Bab'da Esad karşıtı gösteri

Fırat Kalkanı Harekatı ile DEAŞ'tan kurtarılan Halep'in kuzeyindeki Bab ilçesine sığınan Tadif halkı, cuma namazından sonra Esad rejiminin Tadif'i boşaltması için gösteri düzenlendi

Ortadoğu 17.02.2018, 00:12 17.02.2018, 00:12
DEAŞ'tan kurtarılan Bab'da Esad karşıtı gösteri

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Fırat Kalkanı Harekatı ile DEAŞ'tan kurtarılan Bab ilçesine sığınan Tadif halkı, cuma namazından sonra düzenledikleri gösteri ile Beşşar Esad rejiminin Tadif beldesini boşaltmasını istedi.

Bini aşkın Tadiflinin katıldığı gösteride gruptakiler, Suriye rejimi tarafından 2016'da ele geçirilen beldenin sahiplerine iade edilmesi istedi.

Fırat Kalkanı Harekatı ile terörden temizlenen Bab ilçe merkezinde yaşamaya başlayan Tadifli göçmenler, gösteride rejim karşıtı slogan attı.

DEAŞ'ın ardından Esad rejiminin saldırıları ile evlerini terk etmek zorunda kalan Tadif sakinleri, beldelerini geri almak için Türkiye'den de yardım istedi.

Gruptakiler, "Tadif'i işgalcilerden kurtarmak için askeri meclis istiyoruz", "Ebu Taltal halkı topraklarını istiyor" ve "Bab eşrafı, nerede komşuluk kardeşlik hakkımız?" yazılı pankartlar taşıdı.

Fırat Kalkanı Harekatı ile DEAŞ'tan kurtarılan Bab ilçesinin güneyindeki Tadif'in büyük bölümü ve yakın köyleri Esad rejiminin kontrolünde. Yerleşimin kuzey mahalleleri ise Bab'ı kontrol eden TSK ve Suriyeli muhalifler ile Esad güçleri arasında cephe hattı konumunda.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?