banner39

DEBKA: Obama Suriye'ye tanksavar gönderiyor

Özgür Suriye Ordusu ile bağlarını güçlendiren ABD yönetiminin muhaliflere silah sevkiyatına yeşil ışık yaktığı iddia ediliyor

Ortadoğu 23.05.2012, 11:37 23.05.2012, 12:32
DEBKA: Obama Suriye'ye tanksavar gönderiyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

NATO ve G-8 Zirveleri Suriye'deki isyana karşı ortak bir duruş konusunda anlaşma sağlanamadan biterken, ABD'nin meseleye doğrudan müdahil olabileceğine yönelik iddialar gündeme geliyor.

İsrail'in istihbarat servislerine yakınlığı ile bilinen Debka sitesine konuşan askeri kaynaklar, ABD Başkanı Barack Obama yönetiminin Suriyeli muhaliflere modern anti-tank füzeleri sağlanmasını da içeren bir anlaşmaya vardığını öne sürdü. Esad'a karşı devam eden mücadelenin 14. ayında, isyancı kuvvetlerin Obama'nın onayıyla gönderilen silahlar ile savaştığı da iddialar arasında.

Suriye'nin T-72 tanklarına yönelik son saldırıların özellikle 9K115-2 Metis-M ve Kornet E gibi "üçüncü nesil" anti-tank silahları ile yapılabileceği ve bunların ABD güçleri tarafından sağlandığı ifade ediliyor.

Debka'nın konuştuğu kaynağa göre, silahlar gizlice Suudi ve Katar istihbaratına ulaştırıldıktan sonra Suriyeli muhaliflere teslim ediliyor.

Yorumlar (1)
niyzi karakaş 11 yıl önce
abd denılen kan emıcı her zaman yaptığı işi yapıyor. aynısını turkıyeye yapmıştı 1977 1980 arası.dunyanın her tarafını karıştırıp kendını namalandıran bır kan emıcıdır.aynısını surıyeye yapıyor once ırak sonra surıye sonra ıran ve daha sonra turkıye şeklınde planlanmış bır oyun.muslumanla royuna gelmez inşaalah uyanık olmamamız lazım.bızı surıyeye ıtmeye çalışıyor.
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?