banner39

Direnişçi kadınlar gaz maskesi yaptı-FOTO

Mısır'da Adeviyye Meydanı'nda darbeye karşı direnen eşlerinin ve kocalarının yanında direnişe devam eden kadınlar, cuntanın ani saldırısına karşı gaz maskeleri hazırladılar

Ortadoğu 02.08.2013, 09:43 02.08.2013, 09:50
Direnişçi kadınlar gaz maskesi yaptı-FOTO

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Mısır İçişleri Bakanlığı, "Rabiatul Adeviyye" ve "En-Nahda" meydanlarındaki darbe karşıtı göstericilerden "meydanları derhal boşaltmaları"nı istemesinin üzerine, meydanda bulunan göstericiler pet şişelerden gaz maskesi imal etmeye başladı.

Polis ve "Baltacı" adı verilen suç gruplarının saldırısını beklediklerini ifade eden darbe karşıtı göstericiler, pet şişeler ve bardaklarla gaz maskesi üretiyor.

Meydanda bulunan sağlık personeli tarafından geliştirilen ''pet şişe maskesi'', şişenin bir tarafının kesilmesi ve altına plastik bir bardağın yerleştirilmesiyle yapılıyor.

Altına açılan deliklerden hava girişi sağlanan bardağın içine pamuk, bez ve kömürden oluşan el yapımı süzgeç yerleştiriliyor.

AA muhabirine açıklama yapan sağlık görevlileri, geliştirdikleri maskenin standart gaz maskelerine göre dayanıklı olmadığını ancak imkanların kısıtlı olmasından dolayı en azından koruyucu olması için göstericilere dağıttıklarını söyledi.

banner53
Yorumlar (0)
25
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?