banner39

Direnişin altıncı Cuması'ndan 'devam' mesajı

Mısır'da 3 Temmuz'da meydana gelen darbeden bu yana 6'ncı kez cuma namazını meydanda kılan direnişçiler, bugün de "devam" mesajını kararlı bir şekilde verdi

Ortadoğu 09.08.2013, 16:25 10.08.2013, 12:28
Direnişin altıncı Cuması'ndan 'devam' mesajı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Rabiatul Adeviyye Meydanı'nda kılınan cuma namazında "direnişe devam" mesajı verildi.

Mısır'da darbe karşıtı gösterilerin odağındaki Rabiatul Adeviyye Meydanı'nda kılınan cuma namazında, darbeye karşı direnişe devam mesajı verildi.

Başkent Kahire'nin doğusundaki meydanda büyük bir kalabalıkla kılınan cuma namazı öncesi hutbe veren imam Ahmed Yusuf, askeri darbeyle görevinden uzaklaştırılan Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi göreve iade edilene kadar direnişe devam edilmesi çağrısında bulundu.

"Darbe yönetiminin düşmesinin yakın olduğunu" savunan Yusuf, "Özgür dünyayı, darbe karşıtı barışçı gösterileri desteklemeye çağırıyorum" diye konuştu.

Mısır ordusu 3 Temmuz'da yönetime el koyarak ülkenin seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'yi görevinden uzaklaştırmıştı. Darbe karşıtlarının Rabiatul Adeviyye ve Nahda meydanlarındaki gösterileri 43. gününe girdi.

Ordunun yönetime el koymasının ardından oluşturulan geçici yönetim, darbe karşıtlarına, protestolara son verilmesi ve meydanların boşaltılması uyarısında bulunmuştu.

banner53
Yorumlar (0)
24
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?