banner15

Dışişleri'nden Almanya'ya 'saldırıları aydınlatın' çağrısı

Mevlüt Çavuşoğlu son dönemde Almanya'daki bazı Türk derneklerine yapılan saldırıların aydınlatılması için Alman makamlarına çağrı yaptı

Dışişleri'nden Almanya'ya 'saldırıları aydınlatın' çağrısı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, son dönemde Almanya'da, Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) şubelerine ve üyelerine karşı yapılan PKK saldırılarını kaygıyla takip ettiklerini belirterek, "Alman makamlarından, bu saldırıları aydınlatma ve ayrıca gereken tedbirleri alma noktasında duyarlılık beklediklerini" bildirdi.

Çavuşoğlu, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Almanya'da, UETD şubelerine ve üyelerine karşı gerçekleştirilen saldırıları kaygıyla takip ettiklerini dile getirerek, Alman makamlarına bu saldırıları aydınlatma ve gereken tedbirleri alma noktasında duyarlılık göstermeleri çağrısında bulundu.

Açıklamasında, son yıllarda Avrupa'da Türk vatandaşlarına ve STK'lara yönelik kundaklama ve saldırıların bütün Avrupa'yı tehdit ettiğini belirten Çavuşoğlu, "Bu vesile ile UETD'ye ve tüm UETD mensubu kardeşlerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Terör örgütü PKK'nın bu hain saldırılarının, yurtdışındaki vatandaşlarımızı, kararlı ve fedakar çalışmalarından alıkoyamacağı bilinmelidir" ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2016, 21:27
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48