banner15

Diyarbakır ve Yüksekova'da 9 PKK'lı öldürüldü

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde sokağa çıkma yasağının devam ettiği mahallelerde 3 PKK'lı öldürüldü. Öte yandan Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde de 6 PKK'lı etkisiz hale getirildi.

Diyarbakır ve Yüksekova'da 9 PKK'lı öldürüldü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Diyarbakır ve Yüksekova'da devam eden hendek operasyonlarında toplam 9 PKK'lı öldürüldü.

Sur'da sokağa çıkma yasağının uygulandığı bölgelerde arama tarama faaliyetlerini sürdüren güvenlik güçlerine, PKK mensuplarınca uzun namlulu silahla ateş açıldı. Polis ekiplerinin anında karşılık vermesi üzerine çıkan çatışmada, 3 PKK'lı etkisiz hale getirildi. Bölgede güvenlik güçlerinin arama çalışmaları devam ediyor.

YÜKSEKOVA'DA OPERASYONLAR DEVAM EDİYOR

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde devam eden hendek operasyonunda 6 PKK'lı hale getirildi, bir PKK mensubu yakalandı. Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, ilçede örgüt üyelerince kazılan çukurların kapatılması ve oluşturulan barikatların kaldırılması amacıyla 13 Mart'taki sokağa çıkma yasağının ardından Orman, Eski Kışla, Mezarlık, Yeni, Yeşildere, Dize, Güngör, Esentepe ve Cumhuriyet mahallelerinde başlatılan "Şehit Jandarma Uzman Çavuş Ramazan Gülle Operasyonu" sürüyor.

BAĞLAR'DA ONLARCA SİLAH ELE GEÇİRİLDİ

Güvenlik güçleri, Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde PKK'ya yönelik operasyonda bir hafta içinde 70 kalaşnikof ile bunlara ait 57 bin fişek, 6 Biksi makineli tüfeği, 5 keskin nişancı tüfeği, 91 el bombası ve patlayıcı yapımında kullanılan malzemeler ele geçirdi.

Bölgedeki güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, Bağlar ilçesinde PKK'lıların saldırıları sonucu sokağa çıkma yasağının ilan edildiği Kaynartepe Mahallesi'ndeki operasyon sürüyor.

Güvenlik güçleri, son bir haftada 70 kalaşnikof ile bunlara ait 57 bin fişek, 6 Biksi makineli tüfeği ile 45 bin fişek, 5 keskin nişancı tüfeği ile bu tüfeklere ait 500 fişeğin yanı sıra 10 roketatar, 91 el bombası, 22 el yapımı patlayıcı, bomba yapımında kullanılan 18 çuval kimyasal toz ve çok sayıda malzeme ile bir miktar kubar esrar ele geçirdi.

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2016, 14:01
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48