Doğu Kudüs'te ırkçı saldırılar bitmiyor

Yahudi yerleşimciler, Filistinlilerin araçlarına zarar verirken bazı evlerin duvarlarına da ırkçı ifadeler yazdılar. 

Doğu Kudüs'te ırkçı saldırılar bitmiyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Yahudi yerleşimcilerin işgal altındaki Doğu Kudüs'te Filistinlilere ait çok sayıda aracı tahrip ettiği ve bazı evlerin duvarlarına ırkçı ifadeler yazdığı belirtildi.

İseviyye Takip Komitesi Üyesi Muhammed Ebu Humus basına yaptığı açıklamada, bir grup Yahudi yerleşimcinin işgal altındaki Doğu Kudüs'ün İseviyye beldesine baskın düzenlediğini ve Filistinlilerin mülklerine zarar verdiğini söyledi. 

Ebu Humus, Yahudi yerleşimcilerin bölge sakinlerine ait 15 aracın lastiklerini patlattığını ve evlerin duvarlarına İbranice ırkçı ifadeler yazdığını ifade etti. 

İsrail emniyetinin olayla ilgili soruşturma başlattığını belirten Ebu Humus, bölgede onlarca mobese kamerasının bulunduğunu ve polisin failleri kolaylıkla bulabileceğini kaydetti. 

Ancak İsrail güçlerinin, Filistinlilere yapılan saldırıları takip etmedikleri ve Filistinlileri göçe zorladıkları bildirildi.

İşgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te Filistinlilere ait mülkleri hedef alan saldırılarla gündeme gelen "Bedel Ödetme” isimli radikal Yahudi örgüt, İsrail'deki Filistin köy ve şehirlerinde de benzer saldırılar gerçekleştiriyor.

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2018, 13:46
YORUM EKLE

banner39