banner39

Dubai 7 Temmuz'da yeniden turistlere açılıyor

Seyahat edenlerin Covid-19 için yakın zamanda alınmış bir PCR testi negatifini göstermeleri veya havaalanında bir test yapmaları istenecektir.

Ortadoğu 23.06.2020, 13:32
Dubai 7 Temmuz'da yeniden turistlere açılıyor

Emirlik hükümeti bu Pazar günü (21) São Paulo - Dubai Uluslararası Havalimanı'nın 7 Temmuz'da yabancı gezginlere yeniden açılacağını söyledi.

Seyahat edenlerin Covid-19 için yakın zamanda alınmış bir PCR testi negatifini göstermeleri veya havaalanında bir test yapmaları istenecektir.

Kriz ve Afet Yönetimi Yüksek Komitesi, yurtdışında kalanların da bu Pazartesi günü geri dönmeye başlayacağını ve vatandaşların ve sakinlerin 23 Salı gününden itibaren yurt dışına seyahat etmelerine izin verileceğini söyledi.

Dubai Havalimanı'nda, pandeminin yol açtığı hava trafiği üzerindeki dünya çapındaki kısıtlamaların ardından binlerce insanın seyahat planlarına devam etmesine izin veren yeni protokoller ve koşullar uygulamaya konuldu.

Yeni gelişmeler BAE başkan yardımcısı ve başbakan ve Dubai hükümeti Şeyh Muhammed bin Rashid Al Maktoum ve Dubai veliaht prensi Hamdan bin Muhammed bin Rashid Al Maktoum'un direktifleriyle uyumlu.

Dubai Hükümeti Medya Ofisi, girişte PCR test sonuçlarını (96 saat geçerli) gösterme veya varışta bir test yapma seçeneği verilen turistler için derinlemesine kurallar yayınladı. Termal tarama da mevcuttur.

Uluslararası sağlık sigortası kapsamı gereklidir ve gezginler uçuşlarına başlamadan önce bir Sağlık Beyan Formu doldurmalıdır. Ayrıca hasta olmaları durumunda sağlık yetkilileri ile koordinasyon için kişisel bilgileri Covid-19 DXB uygulamasına indirmeleri ve girmeleri gerekmektedir. Yüz maskeleri zorunludur.

Havayolu şirketlerinin Covid-19 belirtileri göstermesi halinde yolcuları reddetme hakkına sahiptir. Tüm pozitif COVID-19 vakaları 14 gün boyunca karantinaya alınacak ve yolcular tedavi ve izolasyon masraflarını karşılayacaktır.

Devlet tarafından işletilen Emirates şirketi de 7 Temmuz'da Dubai uçuşlarına devam edecek. Emirates şu anda ABD'de Chicago, New York ve Washington, DC ve Kanada Toronto'da olmak üzere 40 noktaya uçuyor. São Paulo ve Rio de Janeiro, Brezilya uçuşları devam etmedi.

Kaynak: MENA

Çeviri Gabriel Pomerancblum

banner53
Yorumlar (0)
22
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?