banner15

Dünya Gaz İhracatçıları Tahran'da toplanıyor

Dünya Gaz İhracatçı Ülkeleri (GECF)'nin Genel Sekreteri, ilk dünya gaz modeli belgesinin tanıtımı için Tahran'da toplanacaklarını bildirdi

Dünya Gaz İhracatçıları Tahran'da toplanıyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Dünyanın önde gelen gaz ihracatçı devlerinden oluşan Dünya Gaz İhracatçı Ülkeleri (GECF)'nin Genel Sekreteri, ilk dünya gaz modeli belgesinin tanıtımı için Tahran'da toplanacağının bilgisini verdi.

Mehr Haber Ajansının bildirdiğine göre dünya Gaz İhracatçı Devleri Kasım ayında Tahran'da toplanacağını bildiren ve bu bağlamda düzenlenecek Gaz İhracatçı Ülkelerin liderler zirvesine işaret eden Gaz İhracatçı Ülkeleri Forumu (GECF) Sekreteri Genel Sekreteri Muhammed Hüseyin Adeli, söz konusu zirvede öncesinde bakanlar düzeyde yapılacak oturum kapsamında iki önemli belge ele alınarak inceleneceğini bildirdi.

Adeli, dünya gaz piyasasının durumunu orta ve uzun dönemli olarak kapsayacak ve son iki yılda hazırlanan bir belgenin tanıtımı yapılacağını konuşmasına ekledi.

Bu yeni modelde dünya gaz piyasasının ekonomisi, arz ve talebi, fiyatı, taşımacılığı, depolaması ve anlaşmaları ön görüldüğünü dile getiren Adeli, bu belgede üye ülkelerin bütün bilgileri yer aldığını kaydetti.

Gaz İhracatçı Ülkeler Forumu (GECF) global doğalgaz piyasasında etkili olmaya çalışan bir kuruluş olarak 2001 yılında Tahran'da dünyanın önde gelen 11 gaz üreticisinden oluştu.

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2015, 16:51
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35