banner15

Düşen Mısır uçağından parçalar bulundu

Mısır'da dün kaybolan yolcu uçağına ait bazı parçaların Akdeniz'de bulunduğu açıklandı

Düşen Mısır uçağından parçalar bulundu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Mısır ordu birlikleri ülkenin sahil şehri İskenderiye'nin Akdeniz'e doğru 290 kilometre kuzeyinde düşen Mısır uçağının parçalarının bulunduğunu açıkladı.

Askeriyeden yapılan açıklamada düşen uçakta bulunan yolculardan bazılarının eşyalarının bulunduğu kara kutunun ise arama çalışmalarına devam edildiği bildirildi.

Mısır Silahlı Kuvvetleri resmi sözcüsü Muhammed Semir, kaybolan uçağın parçalarına ulaşıldığını duyurarak, arama-kurtarma çalışmalarının devam ettiğini kaydetti. Yunanistan Sivil Havacılık Kurumu da uçağa ait radar kayıtlarını açıkladı.

Mısır Hava Yolları tarafından yapılan açıklamada, Paris-Kahire seferini yapmakta olan "MS804" sefer sayılı Airbus A320 tipi yolcu uçağının, Paris Charles de Gaulle Havaalanı'ndan 19 Mayıs tarihinde yerel saat 23.09'da havalandığı belirtildi. Açıklamada uçağın Kahire yerel saatiyle 02.45’te Akdeniz’de Mısır hava sahasına girdikten sonra radardan kaybolduğu bildirildi.

Uçakta 59 yolcu ve 7 mürettebat toplam 66 kişinin bulunduğu ifade edilen açıklamada, uçağın pilotu tarafından herhangi bir acil durum çağrısı yapılmadığı duyuruldu.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2016, 14:45
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48