El-Cezire muhabirinin kaçırıldığı iddia edildi

Katar merkezli El-Cezire televizyonunun Yemen muhabiri Hamdi el-Bukari'nin Taiz'de kaçırıldığı öne sürüldü.

El-Cezire muhabirinin kaçırıldığı iddia edildi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

El-Cezire yayın grubundan yapılan açıklama, gazeteciden, 3 günden beri haber alınamadığı belirtilerek, "Hamdi el-Bukari'yle pazartesi akşamından bu yana temas kurulamıyor. Ortadan kaybolmasına ilişkin ortaya çıkan deliller, Hamdi'nin kimliği henüz belirlenemeyen kişilerce kaçırıldığını gösteriyor" denildi.

Gazetecinin bir an önce serbest bırakılması istendiği açıklamada, Hamdi el-Bukari'nin hayatından, kaçıranların sorumlu olduğu belirtildi.

El-Cezire grubu Genel Müdürü Mustafa Sevak da gazetecinin derhal salıverilmesi çağrısında bulunarak, "Arkadaşımız Hamdi, kuşatma altındaki kentte yaşananları, halkın insanlık dramını ekranlara taşıyor, gerçekleri ortaya çıkarmak için elinden ne geliyorsa yapıyordu" ifadesini kullandı.

Konuya ilişkin açıklamada bulunmak üzere El-Cezire televizyon kanalına bağlanan kanalın Yemen bürosu sorumlusu Said Sabit de arkadaşlarının, pazartesi akşamı saat on sularında arkadaşlarıyla Taiz'de yemek yediğini ve ikamet ettiği bölgeye dönmek üzere ayrıldığında kendisinden bir daha haber alınamadığını aktardı.

Sabit, Hamdi el-Bukari'nin ortadan kaybolduktan yaklaşık 3 saat sonra da Hürriyet Meydanı'nda aracının bulunduğu bilgisinin geldiğini söyledi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2016, 21:59
banner53
YORUM EKLE

banner39