banner39

El Cezire'de Suriye depremi

Televizyonun Suriye ile ilgili yayın politikası, kanalın Beyrut bürosundan 5 istifa getirdi

Ortadoğu 06.04.2012, 13:09 06.04.2012, 14:08
El Cezire'de Suriye depremi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Geçtiğimiz mart ayında El Cezire'den ayrılan eski çalışanların anlattıkları, kanalın Suriye krizindeki rolüyle ilgili tartışmaları yeniden gündeme taşıdı.

Kanalın Suriye yayın politikasını protesto için ayrılan habercilere göre, Suriye ve Libya ile ilgili gerçekmiş gibi verilenler, El Cezire'deki editörlerin kendi fikirleri, gerçekler montaj yoluyla gizleniyor.

İstifa eden 5 kişiden biri olan savaş muhabiri Ali Haşim, yaklaşık 5 ay önce canlı yayında Suriye ordusunun Lübnan sınırını bombaladığına ilişkin haberi yalanlayınca kanaldan ayrılması istenmiş.

Yapımcı Ahmet Musa ise, "Suriye ve Libya ile ilgili gerçekmiş gibi verilenler kanaldakilerin kendi fikirleri. gerçekler montaj yoluyla gizleniyor" dedi.

ntv'nin haberine göre, çarpıtma haberlere örnek olarak kanalın muhabiri Ebu Salih'in Humus'ta küçük bir çocuktan ağır yaralanmış gibi yapmasını istemesi ve muhaliflerin öldürdüğü sivillerle ilgili görüntülerin askerler tarafından yapılan katliam gibi sunulması gösteriliyor.

banner53
Yorumlar (1)
NADİR ERSOY 9 yıl önce
ŞEYTAN VE DOSTLARININ tuzakları dağları yerinden oynatacak olsa ALLAH (CC) TUZAKLARINI başlarına geçiricidir.katil ABD VE İŞBİRLİKÇİLERİ hesap vericeklerdir
10
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?