El Fetih'ten Mısır cuntasına destek

Filistin'de Fetih hareketinin destekçileri, Mısır yönetimi ve ordusuyla dayanışma gösterisi düzenledi

El Fetih'ten Mısır cuntasına destek

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Filistin'de Fetih hareketinin destekçileri, Mısır'daki darbe yönetimi ve ordusuyla dayanışma gösterisi düzenledi.

Ramallah kentindeki El-Menara Meydanı'nda düzenlenen eyleme, Mısır'ın Ramallah Büyükelçisi Yasir Osman ve Fetih Hareketi Merkezi Komite üyeleri de katıldı.

Göstericilere seslenen Fetih Hareketi Merkezi Komite Üyesi Mahmud el-Alun, Mısır ordusunun "uluslararası komplolar" karşısındaki duruşundan Filistin halkının memnuniyet duyduğunu söyledi.

Alun, "İhvan yönetimi, ABD'nin dayatmalarına boyun eğilmesi için uyguladığı baskılar sebebiyle Filistin davasına zarar verdi" dedi.

Filistin halkının bu eylemle Arap ülkelerinin içişlerine karışılmaması yönünde mesaj verdiğini belirten Alun, herhangi bir Arap ülkesine yapılacak müdahalenin de mazur gösterilmemesi gerektiğini, bununla beraber Fetih'in Suriye'de kimyasal silah kullanılmasını kabul etmediğini kaydetti.

Mısır'ın Ramallah Büyükelçisi Yasir Osman da Mısır'ın, içişlerine müdahale edilmesine izin vermeyeceğini ve bu süreçte kardeş ülkelerin verdiği desteği unutmayacağını ifade etti.

Filistin halkına ve Devlet Başkanı Mahmud Abbas'a teşekkür eden Büyükelçi Osman, Mısır'ın Filistin davasını desteklemeye devam edeğini sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2013, 18:17
banner53
YORUM EKLE

banner39