banner39

'El-Nusra lideri öldürüldü' iddiası

Suriye'de Esad rejimine karşı savaşan El-Nusra Cephesi'nin lideri Ebu-Muhammed El-Culani'nin öldürüldüğü iddia edildi ama bu iddia halen doğrrulanmadı

Ortadoğu 26.10.2013, 08:06 26.10.2013, 13:46
'El-Nusra lideri öldürüldü' iddiası

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

"El-Nusra Cephesi'nin lideri öldürüldü." İddianın sahibi Suriye devlet televizyonu.

Konuyla ilgili haberde El-Nusra Cephesi lideri Ebu-Muhammed El-Culani'nin Lazikiye'de Suriye ordusuyla girdiği bir çatışmada öldürüldüğü bildirildi. TV önce acil koduyla yayına verdiği bilgiyle ilgili daha sonra hiçbir gelişme yayınlamadı, bir süre sonra da acil kodunu ekrandan çekti.

İddia, henüz bağımsız kaynaklar tarafından teyit edilmedi. El Nusra'ya yakın kaynaklardan yapılan açıklamalarda ise, el Culani'nin öldürüldüğü haberleri yalanlandı, 'Culani hayatta' dendi. El-Kaide ile bağlantılı olduğu iddia edilen örgüt, Esad rejimiyle çatışmanın yanısıra, bazı muhalif güçlerle de zaman zaman çatışıyor.

Öte yandan Suriye’de Cuma günü yine kanlı geçti. Başkent Şam'a bağlı Suk Vadi Barada kasabasında bir camiye cuma namazı sonrası bomba yüklü araçla saldırı düzenlendi.

Saldırıda en az 20 kişi hayatını kaybetti, 100 kişi de yaralandı. Suriye Hava Kuvvetleri'ne ait uçakların da Şam'da muhaliflerin kontrolünde olan mahalleleri bombaladığı bildirildi.

El Nusra Cephesi ise iddiaları yalanladı

Suriye Devlet Televizyonunun El Nusra Cephesi lideri Abu Mohammed al-Jawlani'nin öldüğüne dair yaptığı açıklama yalanlandı. Nusra Cephesi yazılı bir bildiri yayınlayarak, liderlerinin öldürüldüğü yönünde çıkan haberlerin yalan olduğunu duyurdu.

banner53
Yorumlar (0)
11
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?