El Nusra Reyhanlı iddialarını reddetti

Nusra Cephesi, Reyhanlı saldırısını gerçekleştirdikleri yönündeki iddiaları yalanladı...

El Nusra Reyhanlı iddialarını reddetti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Suriye muhalefeti içerisinde yer alan Nusra Cephesi, Reyhanlı saldırısını gerçekleştirdiklerine dair iddiaların yalan olduğunu açıkladı. Nusra Cephesi başmüftüsü Şeyh Ebu Merya el Kahtani imzasıyla yayımlanan yazılı açıklamada Heysem Menna tarafından ortaya atılan iddiaların gerçek dışı olduğu ifade edildi.

Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde geçtiğimiz ay düzenlenen ve 50'den fazla kişinin ölümüne sebep olan saldırıların El Kaide ile ilişkisi olduğu yönünde iddiaların olduğu Nusra Cephesi tarafından gerçekleştirildiği öne sürülmüştü. Türkiye'de de bu iddia CHP ve bazı sol örgütler tarafından sıkça dile getirildi. Nusra Cephesi bugün yayınladığı açıklamada Türkiye Müslümanlarına yönelik bir saldırının İslam ile bağdaşmadığını dolayısıyla böyle bir eylemi gerçekleştirdikleri yönündeki iddianın doğru olmadığını ifade etti.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Laik Haysam Manna internet sitesinde yayınladığı haberle Reyhanlı patlamalarının arkasında Nusra cephesinin olduğu iftirasını duyurmuştu. Biz de diyoruz ki; Ey Allah düşmanları yalan söylediniz. Çünkü Nusra cephesi Müslümanların kanını korumada aşırı derecede hassastır ve Müslümanlara karşı gerçekleştirilen saldırılara asla cevaz vermez.

Ayrıca Nusra cephesinin ne Lübnan içinde ne de başka yerlerde yapılan operasyonlarla asla bir bağlantısı yoktur. İftiracı Haysam Manna ve yalancı sitesinin yaptığı haberlerde zerre miktarı kadar doğruluk payı yoktur. Yaptığı bu haberi tekzip ediyoruz. Zaten Türkiye ve Lübnan'daki Müslümanlar, Nusra cephesinin Müslüman kanı akıtmanın ne Darulharbde ne de Darulislam'da mübah görmediğini bilirler."

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2013, 14:04
YORUM EKLE

banner33

banner37