banner39

Emir Ankara'da, muhalifleri 'sarayda'

Kuveyt Emiri, Ankara'daki resmi temaslarını sürdürürken muhalif isimler Kuveyt Adalet Sarayı önünde gösteri düzenledi

Ortadoğu 29.04.2013, 12:33 29.04.2013, 14:07
Emir Ankara'da, muhalifleri 'sarayda'

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Kuveyt Emiri Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah resmi ziyaret için Ankara'da bulunduğu sırada, Kuveyt'teki Adalet sarayı önünde toplanan bir grup muhalif, siyasi tutuklamaları protesto etti.

Ülkedeki siyasi tutuklulara destek olmak için başkent Kuveyt'teki Adalet Sarayı yakınlarında düzenlenen gösteriye, Kuveyt Emiri Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah'a hakaret ettiği gerekçesiyle 5 yıl hapis cezasına çarptırılan ve kefaletle serbest bırakılan eski milletvekili Müsellem el-Berrak başta olmak üzere çok sayıda muhalif siyasetçi katıldı.

Kuveyt Muhalefet Komisyonu Genel Koordinatörü Berrak, yaptığı basın açıklamasında, halka, siyasi tutuklamalara karşı barışçıl gösteriler düzenleme çağrısında bulundu.
Berrak ayrıca İçişleri Bakanlığı'nın siyasi tutuklulara destek olmak için düzenlenen gösterilere yaklaşımının barış yanlısı olmasını talep etti.

Kuveyt Mahkemesi, daha önce de Emir Sabah'a hakaretten eski milletvekili Felah es-Sevvağ, Halid et-Tahus, Bedr ed-Dahum'a 3'er yıl, aktivist Muhammed İyd el-Acemi'ye 5 yıl, Hamid el-Halidi ve Hicab el-Haceri'ye ise 2'şer yıl hapis cezası vermişti.

Yorumlar (0)
22
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?