En büyük kapitalistin kapitalizm eleştirileri sürüyor!

Koç Holding'in sahiplerinden Ali Koç, "Kapitalizmi yeniden düşünmezsek değişikliğe zorlanacağız" iddiasında bulundu

Ortadoğu 10.12.2015, 13:24 10.12.2015, 14:47
En büyük kapitalistin kapitalizm eleştirileri sürüyor!

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İş adamı Ali Koç, kapitalizmi "yeniden düşünmek gerektiğini" söyleyerek, "Bunu kendi irademizle gerçekleştirmezsek, bir noktada bu değişikliğe zorlanacağımıza inanıyorum" dedi.

Koç Holding'in kurumsal yayını Bizden Haberler'in aralık sayısına konuşan Ali Koç, "Kapitalizmi yeniden düşünmemiz gerekiyor. Bir başka ifadeyle, kapitalizmin kendini yeniden keşfetmesi, yeni bir dinamizm ortaya koyarak dünyamızı bir dönem daha ileriye taşıyacak bir yapıya dönüşmesine ihtiyaç duyuluyor" ifadelerini kullandı.

Koç'un açıklamaları şu şekilde: Dünyanın acilen daha eşitlikçi ve daha sürdürülebilir bir ekonomik modele ihtiyacı var. Bu modelin, ekonomik büyüme konusunda başarısı İkinci Dünya Savaşı sonrasında tescillenmiş kapitalizmden farklı bir model olması gerekmiyor. Ancak, mevcut yapının sürdürülemez olduğunu kabullenerek, kapitalizmi yeniden düşünmemiz gerekiyor. Bir başka ifadeyle, kapitalizmin kendini yeniden keşfetmesi, yeni bir dinamizm ortaya koyarak dünyamızı bir dönem daha ileriye taşıyacak bir yapıya dönüşmesine ihtiyaç duyuluyor. Kapitalizm bunu daha önce birkaç kez yaptı; bundan sonra da yapmaması için hiçbir neden yok. Eğer bu dönüşüme tüm paydaşlar öncülük etmez ve yönlendirmezsek, iş dünyasının son 30-40 yılda büyük zorluklarla elde ettiği kazanımları kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kalabiliriz.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?