banner15

Erdoğan ile Putin arasında Halep trafiği

Türkiye, Esed rejimi tarafından yoğun saldırı altında tutulan Halep'te koridor açılması için girişimlerini sürdürüyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile Halep konusunda 3 kez telefon görüşmesi yaptı.

Erdoğan ile Putin arasında Halep trafiği

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Halep konusunda 3 kez telefon görüşmesi yaptı.

Türkiye'nin Halep'te bir koridor açılarak muhaliflerin ve sivillerin sıkıştıkları alandan çıkabilmesi için girişimleri sürüyor. Görüşmeler dahilinde Türkiye, ABD, Almanya, Katar ve AB ile iletişime geçerken Türk yetkililer İran ile iki kez görüşme yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz haftalarda da Rusya Devlet Başkanı Putin ile telefon görüşmeleri gerçekleştirmişti. 6 gün içerisinde 3 kez Putin ile görüşen Erdoğan, Halep'te çatışmaların durdurulması için harekete geçilmesi çağrısını yapmıştı.

Uzun bir süredir muhaliflerin kontrolündeki Doğu Halep, dün gece büyük ölçüde Esad rejiminin eline geçmişti. Esed rejimi Halep'te dün gece büyük bir katliam yaptı. Kadınlar ve çocuklar diri diri yakıldı, onlarca Halepli ise sokak ortasında kurşuna dizildi.

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2016, 13:40
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48