Ersel'de ve Trablus'ta çatışmalar sürüyor

Lübnan'ın Suriye sınırında bulunan Ersel kasabasında bu hafta sonu başlayan çatışmalarda dün 30 sivil ve 14 asker hayatını kaybetti. Çatışmalar bugün de devam ediyor. Bölge gergin

Ortadoğu 05.08.2014, 11:43 05.08.2014, 11:57
Ersel'de ve Trablus'ta çatışmalar sürüyor

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Lübnan'ın Suriye sınırında bulunan Ersel kasabasında bu hafta sonu başlayan çatışmalarda dün 30 sivil ve 14 asker hayatını kaybetti. Çatışmalar bugün de devam ediyor. Bölgedeki gerginlik sürüyor.

Lübnan'ın Trablus kentinde ordu birlikleri ile silahlı gruplar arasında meydana gelen çatışmada 1 kişi öldü, 8 kişi yaralandı. 

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, Trablus'un Tebane bölgesinde silahlı kişilerin askeri servis aracına ateş açmasının ardından ordu birlikleri ile silahlı gruplar arasında çıkan çatışmada 1 genç kız öldü, 2'si sivil 8 kişi yaralandı. 

Sünni nüfusun çoğunlukta bulunduğu Tebane bölgesinde, dün gece boyunca yol kapama girişimlerine engel olan ordu güçleri ile silahlı gruplar arasında aralıklı sürelerle çatışmalar yaşanmıştı.

Lübnan ordusu, Suriye sınırındaki Ersel kasabasında silahlı gruplar ile askeri birlikler arasında meydana gelen çatışmalarda 14 askerin öldüğünü, 86 askerin yaralandığını açıklamıştı.

Ordu güçlerinin Suriyeli gruplardan birinin yöneticilerinden olduğu öne sürülen Ebu Ahmed el-Cuma'nın, Ersel bölgesinde askeri barikatı geçişi sırasında önceki gün gözaltına alınmasından sonra bölgede çatışmalar başlamıştı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?