banner39

Esad, erken zafer ilan etti

Esad, Suriye Ordusu'nun kuruluşunun 68. yıldönümü sebebiyle yaptığı açıklamada zaferden emin olduğunu söyledi

Ortadoğu 01.08.2013, 16:02 01.08.2013, 16:10
Esad, erken  zafer ilan etti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, zafer kazanacaklarından emin olduğunu söyledi. Esad, "Eğer Suriye'de zaferden emin olmasaydık, bu kadar direnmez 2 yıldan fazla zamandır devam eden bu saldırıya karşı koymaya gücümüz kalmazdı." dedi.

Beşar Esad, Suriye Ordusu'nun kuruluşunun 68. yıldönümü münasebetiyle yazılı bir mesaj yayınladı. Halkın Ordusu Dergisi ve resmi haber ajansı SANA'da yer alan açıklamada Esad ordu mensuplarına, "Kahramanlıklarınızla zaferin harflerini yazıyorsunuz, halkın vicdanını yansıtıyorsunuz, ilkeleri ve beklentilerini koruyorsunuz, fedakarlıklarınızla vatanın birliğini koruyor, toprağını koruyor, bayrağının yükseklerde dalgalanması için çok büyük uğraşlar veriyorsunuz." dedi.

Suriye ordusunun terörlü mücadele ettiğini savunan Esad, "Terör ve kuyruklarıyla mücadelede benzersiz cesaret örneği verdiğiniz, halende vermektesiniz. Direniş ve gücünüzle yeni tarihin tanık olduğu en barbar ve en çirkef savaşa karşı koymada emsalsiz bir kahramanlık göstererek başarılarınızla bütün dünyayı hayretlere düşürdünüz." ifadelerini kullandı.

"Bütün dünyaya, baskı ve komploların ne kadar artarsa artsın ne kadar şekillenirse şekillensin, meydan okumalara karşı sizleri azimli ve karalı kılacağını gösterdiniz." diyen Suriye lideri, ordunun gösterdiği fedakarlığı not edeceğini söyledi.

Zaferden emin olduklarını iddia  eden Esad," Silahlı kuvvetlerdeki kardeşlerim, eğer Suriye'de zaferden emin olmasaydık bu kadar direnmezdik. 2 yıldan fazla zamandır devam eden bu saldırıya karşı koyacak gücümüz kalmazdı." ifadelerini kullandı.

banner53
Yorumlar (0)
32
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?