banner39

Esad güçleri Halep'te deniz mayınlarıyla saldırdı

Suriye ordusuna ait helikopterler, Halep'te muhaliflerin denetimindeki semtlere ''deniz mayınlarıyla'' saldırdı, 15 kişi öldü

Ortadoğu 30.05.2016, 17:41 30.05.2016, 17:41
Esad güçleri Halep'te deniz mayınlarıyla saldırdı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Suriye ordusuna ait helikopterlerin Halep'te muhaliflerin denetiminde yer alan semtlere ''deniz mayınlarıyla'' düzenlediği saldırılar sonucu 15 sivilin öldüğü, 24 kişinin de yaralandığı bildirildi.

Halep'te sivil savunma yetkililerinden alınan bilgiye göre, orduya ait helikopterlerin Halep'te yönetim karşıtlarının kontrolündeki Sahur, Kellese ve Firdevs semtlerine ''deniz mayınıyla'' saldırdı.

Sivil yerleşim yerlerine düzenlenen deniz mayınlı saldırılarda aralarında kadın ve çocuklarında bulunduğu 15 kişinin hayatını kaybettiği, 24 kişinin de yaralandığı kaydedilirken bombardıman sonucunda çok sayıda yerleşim yerinin yıkıldığı ve hasar gördüğü belirtildi.

Sivil savunma ekiplerinin yıkılan evlerin enkazları altında ölü ve yaralılar çıkarttığını aktaran yetkililer, helikopterlerin sabahtan bu yana kentte muhaliflerin denetiminde olan bölgelere 50'den fazla deniz mayını attığını vurguladı.

Daha önce içerisi TNT dolu varil bombalarıyla Halep'te muhalif bölgelere saldıran rejim helikopterleri son dönemlerde içerisi patlayıcı dolu deniz mayınlarıyla kentte sivil yerleşim yerlerine saldırılar düzenliyor.

Esad güçlerinin kara ve hava saldırıları sonucunda Halep'te yönetim karşıtlarının olduğu bölgelerde alt yapı çökmüş durumda. Elektrik ve su muhalif bölgelere rejim tarafından verilmezken yönetim karşıtları aldıkları jeneratörlerle geceleri aydınlanmayı sağlıyor, içme sularının ise kuyulardan temin edildiği kaydedildi.

banner53
Yorumlar (0)
22
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?