banner15

Esad güçleri sivilleri vurdu: 3 ölü, 20 yaralı

Esad rejiminin, Şam'ın kuzeydoğusundaki Duma ilçesi ve Haresta semtine yönelik saldırılarında 2'si çocuk 3 kişi öldü, 20 kişi yaralandı

Esad güçleri sivilleri vurdu: 3 ölü, 20 yaralı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Suriye ordusuna ait topçu birliklerinin Şam'ın kuzeydoğusunda muhaliflerin kontrolündeki Haresta semtine saldırı düzenledi.

Saldırılarda 2'si çocuk 3 kişi öldü, 20'si yaralandı. Yaralıların, semtteki sahra hastanelerinde tedavi altına alındığı belirtildi. 

DUMA'YA "NAPALM BOMBALI" SALDIRI

Sivil savunma yetkilileri ayrıca rejime ve Rusya'ya ait savaş uçaklarının başkentin Doğu Guta bölgesindeki Duma ilçesinde de sivillerin bulunduğu bir bölgeyi yoğun şekilde bombaladığını bildirdi.

Yakıcı napalm bombalarının kullanıldığı saldırıda çok sayıda ölü ve yaralı olduğunu ifade eden yetkililer, sivil savunma ekiplerinin bombardıman sonucu çıkan yangınları söndürmeye çalıştığını aktardı.

Esed güçlerinin, Haresta'da bir anaokuluna dün düzenlediği saldırıda 8 çocuk hayatını kaybetti, 15 kişi de yaralandı.

Suriye'nin yoğun bombardımana ve kanlı saldırılara maruz kalan bölgelerinden Duma'da rejime ait savaş uçaklarının, 16 Ağustos 2015'te bir pazar yerini bombalaması sonucu 115 kişi hayatını kaybetmiş, yaklaşık 300 kişi yaralanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2016, 16:00
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35