banner39

Esad Hama'daki bir ilçeyi muhaliflerden geri aldı

Muhalifler bir yandan Hama'da ilerlerken Esad güçleri şehrin Sehl Gaba bölgesinin kontrolünü geri aldı

Ortadoğu 02.08.2015, 17:51 02.08.2015, 17:51
Esad Hama'daki bir ilçeyi muhaliflerden geri aldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Suriye'de Esad rejiminin, Hama ilinin kuzeybatısında yer alan Sehl Gaba bölgesinin kontrolünü yeniden ele geçirdiği bildirildi. 

Muhaliflerin çatı yapılanması Fetih Ordusu'nun komutanlarından Ebu Ahmed Resten AA muhabirine yaptığı açıklamada, rejim güçleri tarafından yapılan yoğun hava saldırılarının ardından birliklerinin, Tel Ağvar, Zeyzun Termal İstasyonu ve Ez-Ziyadiyye beldesinden çekildiğini belirtti. 

Resten, söz konusu bölgelere rejim güçleri tarafından yaklaşık 170 hava saldırısı düzenlendiğini, saldırılarda kendi saflarından 15 kişinin de hayatını kaybettiğini ifade etti. 

ÖSO HAMA'DA İLERLİYOR

Öte yandan Özgür Suriye Ordusu'nun (ÖSO), Hama'nın kırsal kesimlerinde yer alan rejim kontrolündeki El-Hammamiyyat, Ez-Zelakıyyat, Latmin ve El-Messasene bölgelerine ilerlediği belirtildi. 

Fetih Ordusu bünyesindeki gruplardan Halep'in Fethi Ordusu'nun saha komutanlarından Ahmed Ulvan, İdlib'in kuzeybatı kesimlerinde rejim güçlerinin tasfiye edildiğini ve birliklerin bir kısmının Lazkiye, diğer kısmının ise Sehl Gaba bölgesine yöneldiğini söylemişti. 

Mart ve nisan aylarındaki çatışmaların ardından İdlib kent merkezi, Cisr eş-Şuğur ve Eriha ilçelerinin denetimini ele geçiren Fetih Ordusu'na bağlı birlikler, son dönemde Lazkiye ve Hama kırsalına yönelmişti. 

Yorumlar (0)
23
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?