banner39

Esad ordusu Halep'i kuşatmaya hazırlanıyor

Muhaliflerin kontrolü altında bulunan Suriye'nin en büyük ikinci şehri Halep'e Esad ordusunun kuşatma hazırlığında olduğu bildirildi.

Ortadoğu 20.02.2016, 13:04 20.02.2016, 13:04
Esad ordusu Halep'i kuşatmaya hazırlanıyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Esad ordusunun, muhaliflerin en önemli kalesi olan Halep şehrini kuşatmak için silah ve askeri teçhizat hazırlığı yaptığı ifade edildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Baytna adlı STK başkanı Esad El-Ashi, "Kuşatma hedefi rejim güçlerinin yapılacak bir ateşkes anlaşması öncesi hazırlanıyor" ifadelerini kullandı.

Suriye'de Esad ordusunun yapacağı kuşatmanın çok ağır bedellere sebep olacağı ve bu kuşatmanın bir yıl süreceği tahmin ediliyor.

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın ordusu Rus hava saldırılarıyla desteklenerek, Şubat ayında Halep isyancılara karşı geniş çaplı saldırılar başlamıştı. Geçtiğimiz günlerde Esad'ın üst düzey danışmanlarından Bouthaina Shaaban,"Üç buçuk yıldır teröristlerin kontrolündeki köyleri ve şehirleri özgürleştirmek ve Halep şehrini terör suçlarından temizlemek için" ordunun gerçekleştirdiği ilerleyişte herhangi bir duraksama olmayacağını söylemişti.

banner53
Yorumlar (0)
15
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?