Esad: Reform önerilerine açığız

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Davutoğlu ile görüşmesi sonrası yaptığı açıklamada reform adımlarında diğer ülkelerden gelen önerilere açık olduklarını ifade etti.

Esad: Reform önerilerine açığız

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Beşar Esad bu sabah Türkiye Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nu kabul etti.

Suriye resmi haber ajansı el Sana'dan edinilen habere göre, Cumhurbaşkanı Esad, Türkiye’nin Suriye istikrar ve güvenliğine gösterdiği özeni takdir ettiğini vurgulayarak Suriye’nin ilgili makamların reform alanında hazırladığı yasa tasarılarını zenginleştirme konusunda Türkiye başta olmak üzere diğer ülkelerin deneyimlerinden yararlanmaya açık olduğunu söyledi.

Suriye’nin tanık olduğu olayların ele alındığı görüşmede Davutoğlu, ülkesinin Suriye yönetiminin başlattığı reformların tümünü desteklediğini belirterek Türkiye’nin, bu reformların Suriye halkının istikrar ve güvenliğine katkıda bulunacak şekilde hızlandırılması yönünde tüm imkan ve deneyimlerini sunmaya hazır olduğunun altını çizdi.

Görüşmeye Dışişleri Bakanı Velid el Muallim, Cumhurbaşkanlığı Siyasi ve Basın Danışmanı Buseyna Şaban, Dışişleri Bakanı Yardımcısı Abdülfettah Ammura, Türkiye’nin Şam Büyükelçisi ve Davutoğlu’na eşlik eden heyet katıldı.

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2011, 14:03
banner53
YORUM EKLE

banner39