Esad rejiminin Doğu Guta'ya saldırılarında 5 sivil hayatını kaybetti

Suriye'de Esad rejiminin ablukasındaki Doğu Guta bölgesine düzenlenen yoğun saldırılarda 5 sivilin hayatını kaybettiği bildirildi

Esad rejiminin Doğu Guta'ya saldırılarında 5 sivil hayatını kaybetti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Doğu Guta'daki AA muhabirlerinin bildirdiğine göre, Esad rejimine bağlı güçler, Duma ve Haresta ilçeleri ile Beyt Sava, Misraba, Sakba, Arbin, Merc, Cisrin, Medyere ve Hammuriye beldelerine yoğun hava ve topçu saldırıları düzenledi.

Sivil Savunma (Beyaz Baretliler) kaynaklarına göre, Doğu Guta gerginliği azaltma bölgesi içerisinde yer alan ilçe ve beldelere bugün de devam eden bombardımanlarda Hammuriye beldesinde 4, Beyt Sava beldesinde ise 1 sivil hayatını kaybetti.

Rejimin Duma ilçesine düzenlediği dünkü topçu saldırılarında ise 4 sivil hayatını kaybetti.. Böylelikle rejim güçlerinin son iki gündeki yoğun bombardımanında 9 sivil öldü.

Arama kurtarma çalışmalarına devam eden Sivil Savunma ekipleri, yıkılan binaların enkazından çok sayıda sivili canlı olarak kurtarmayı başardı. Yaralananlar, çevredeki hastanelerde tedavi altına alındı.

Aralıksız süren hava saldırıları nedeniyle ölü sayısının artmasından endişe ediliyor.

SON 15 GÜNDE 170 SİVİL ÖLDÜ

Sivil Savunma ekiplerinin sosyal medya hesaplarından paylaştıkları bilgiye göre, son 15 günde 170 sivil Esed rejimi ve Rusya'nın saldırılarında hayatını kaybetti.

Sivil Savunma kaynaklarından derlenen bilgilere göre, 14 Kasım 2017 tarihinden bu yana Doğu Guta'ya düzenlenen saldırılarda 5'i sivil savunma görevlisi en az 312 sivil can verdi.

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2018, 22:21
banner53
YORUM EKLE

banner39