Esad'dan Filistin Kurtuluş Cephesi'ne saldırı izni

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi sözcüsü Suriye rejiminin İsrail'e karşı yapılması muhtemel bir saldırı için kendilerine izin verdiğini söyledi.

Esad'dan Filistin Kurtuluş Cephesi'ne saldırı izni

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İsrail'in Suriye'ye düzenlediği hava saldırıları sonrası Suriye'de bulunan Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC)'nin Golan Tepeleri'nde saldırı yapmasına izin verildi.

AP'nin haberine göre, Suriye rejimi, Şam merkezli FHKC'nin Golan Tepeleri'nde İsrail'e karşı saldırı düzenlemesine yeşil ışık yaktı.

Cephe adına konuşan Enver Raca, muhtemel saldırılar hakkında bilgi vermekten kaçındı.

Öte yandan bu sabah, Suriye ordusunun, İsrail'in Golan tepelerindeki Tel Fares bölgesine sabah saatlerinde top atışı yaptığı bildirildi.

Olayın ardından açıklama yapan İsrail Savunma Kuvvetleri sözcülük ofisinden üst düzey bir yetkili, "Topun düştüğü yerde ölü ya da yaralı yok. Konudan bölgede bulunan Birleşmiş Milletler (BM) Gözlem Gücü'nü haberdar ettik. İsrail ordusu saldırıya karşılık vermedi" dedi.

İsrail, son iki ay içinde Suriye sınırından açılan 2 topçu ateşine karşı misilleme hakkını ivedi bir şekilde kullanmış, ateş açılan noktaları tam isabetle vurduğunu duyurmuştu.

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2013, 14:19
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmed
Ahmed - 8 yıl Önce

İsrail 10 yılda 5 kez Suriyeyi vurmuş Esadın hala yaptığına bak."FHKC'ye izin vermiş" ulan adam seni doğrudan vuruyor işte hala saldırı yapacak başka örgüt mü arıyorsun sen vursana İsraili ! Vurmak derken bugünkü olayı kastetmiyorum yanlız 2 tane havan topu atmış o da Golana insansız bölgeye.Haysiyetsiz şerefsiz Rakkada,Halepte çoluğun çocuğun üzerine yağdırdığın SCUDları balistik füzeleri atsana

Ahmed
Ahmed - 8 yıl Önce

Gibi bahanelerle Esad ve yaptığı katliamları savunan ahmaklar şunu bilmeli;bu rejim Golan'ı İsraile satmıştır.Bu bölge çok stratejik bir bölge.Hem dağlık olduğu için İsrail güvenliğini sağlıyor hem de İsrailin su ihtiyacının neredeyse tamamını karşılıyor.Golan İsrail için Gazzeden çok daha önemlidir.Tabi bu sözler bilinçsiz ahmak Esad destekçilerine zira bilinçli olanlar zaten Esad gibi şerefsiz.

banner39