banner39

Esad'dan Reyhanlı zanlısı Mihraç Ural'a ödül

Reyhanlı ve Cilvegözü saldırıları sebebiyle aranan Mihraç Ural'a Esad yönetimi tarafından şükran belgesi verildi

Ortadoğu 03.02.2015, 08:39 03.02.2015, 08:47
Esad'dan Reyhanlı zanlısı Mihraç Ural'a ödül

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde 2013’te 52 kişinin öldüğü saldırıdan sonra hakkında yakalama kararı çıkan THKP-C Acilciler lideri Mihraç Ural’a, Suriye’de takdir ödülü ve şükran belgesi verildi.

Vatan'da yer alan habere göre Esad yönetimi, Reyhanlı saldırısının zanlılarından ve Türkiye’de, 1980’lere doğru çok sayıda eylem gerçekleştiren ve 1980 yılında Adana’da tutulduğu cezaevinden firar ederek Suriye’ye kaçan THKP-C Acilciler Örgütü lideri Mihraç Ural'a ödül verdi.

Suriye Vatan Genel Sekreterliği’nin Takdir Ödülü ve Şükran Belgesi verdiği Ural, sosyal medyada ödülleri şu sözlerle değerlendirdi:

“Arka arkaya gelen bu takdirler ve şükran belgeleri bir kez daha Mukaveme Suriye’nin şehitlerle taçlanmış çabasını ve ölümsüz eserini göstermektedir. Mukaveme Suriye meydanda direnme gücünü, onur ve erdemle örülü siyasal-askeri mücadelesini, yüksek ahlak ve vicdani temsil yetisine de önemli bir göstergedir. Bu aynı zamanda Mukaveme Suriye'nin Suriye toplumunda bıraktığı derin izleri gösteren ölümsüz bir belgedir.”

Halen Türkiye tarafından aranan şahıs olan ve Lazkiye’de yaşayan Ural, Özgür Suriye Ordusu başta olmak üzere, çok sayıda muhalif grupla birlikte IŞİD ile savaşıyor. Ural’ın, 2013 yılında 52 kişinin öldüğü Reyhanlı ve 14 kişinin öldüğü Cilvegözü saldırılarını planladığı belirtilirken, hakkında yakalama kararı da bulunuyor.

banner53
Yorumlar (0)
13
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?