banner39

Esad'ın adamlarını böyle zehirlemişler

Özgür Suriye Ordusu'na bağlı Sahabe Tugayları, Esad'ın yakın adamlarına yönelik suikastin ayrıntıları ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı

Ortadoğu 23.05.2012, 13:12 23.05.2012, 13:33
Esad'ın adamlarını böyle zehirlemişler

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Özgür Suriye Ordusu'na bağlı "Sahabe Tugayları" adlı özel kuvvetlerin düzenlediği ifade edilen saldırıda, Suriye istihbaratının bir numaralı ismi ve Devlet Başkanı Esad'ın eniştesi Asıf Şevket, İçişleri Bakanı Muhammed Şaar, Savunma Bakanı Davud Racih, Esed'in özel temsilcisi Hasan Turkmani, Milli Güvenlik Konseyi Başkanı Tümgeneral Hişam Bahtiyar ile Baas Partisi yetkilisi Muhammed Said Bahityan'ın öldürüldüğü iddia edilmişti.

Haksöz Haber'e göre, Sahabe Tugayları'ndan bugün yapılan açıklamada operasyonun detayları şöyle anlatıldı:

"Gerçekleştirilen operasyonlardaki özel görevlerin gizli bir şekilde yürütülmesine vurgu yapıyoruz.

"Kriz Yönetim Grubu" olarak isimlendirilen Baas yetkilileri hakkında iki ay detaylı bilgi izleme, takip–toplama işlemi yürütüldü. Bu grupta Hasan Türkmani, Hişam Bahtiyar, Asıf Şevket, Davut Raciha, Muhammed Said, Ali Memlük, Salah en-Naimi bulunmaktadır.

Sahabe Tugaylarının hesabına çalışan arkadaşımız, Muhammed Said Buhaytan'ın özel koruması olarak görev aldı. Ve bu genç kahraman Suriye rejiminin çiğnediği namusumuz, kanlarımız ve kutsallarımızın intikamını almak için bu onurlu görevi gönüllü olarak üstlendi.

Doğrudan bu grubun gözetimi altında zehir uzmanı, 5 güçlü maddenin bileşiminden oluşan ve rengi kokusu tadı olmayan sıvı zehir üretti ve bunun yanı sıra toz şeklinde başka bir zehir hazırladı.

Şam'da aşamalı olarak kapsamlı bir operasyon başlamış oldu. 19 Mayıs Cumartesi günü 19.30'da başlayan grup toplantısı saat 22.00'da sona erdi.

Kahraman genç bu grubun yemeğine zehir kattı. 22.45'te Buhaytan'ın ofisinde yapılan toplantıdan sonra adetleri üzere yedikleri akşam yemeğine Ali Memlük ve Salah Naimi katılmadı.

Kahramanımız bu gruptakilerin her birinin zehirli yemekten çok miktarda yediğini ve sıvı zehirden 5 damlanın insanı öldürmek için yeterli olduğunu ama kendisinin her kişi için 15 damladan fazla koyduğunu ifade etti. Bunun yanı sıra çok sevdikleri çorbaya da fazla miktarda toz zehir koyup her kişi için kendi elleriyle zehirli çorbadan (sebzeli yahni) iki kere servis yaptığını ve et kızartması, yaprak sarma gibi zehirli birçok yemekten de yediklerini dile getirdi.

Yemek servisinden 10 dakika sonra güvenli bir yere çekilen kahraman sonrasında da ülke dışında güvenli bir yere sığındı.

Yemek sonrası yukarıda adı geçen kişiler acil bir şekilde eş-Şâmi Hastanesine kaldırıldı. Hastanenin tüm giriş-çıkışları kapatıldı. Hemşire, doktor ve diğer görevlilerin de telefon kullanımları yasaklandı.

Zehirleme operasyonun çok zor olduğunu ve kahramanın zehirli gaz bombası kullanamayacak kadar güvenlik önlemlerinin üst düzey olduğunu söyledi. Eğer onlardan biri ölürse bilin ki cehennem bakidir. Eğer yaşarlarsa bu, Allah'ın hikmetidir. Rejimi sarsacak başka operasyonlar vaat ediyoruz. Muhakkak ki Allah bizimle ve tüm iman edenlerle birliktedir."

Suriye'de üst düzey yöneticilere suikast haberi için tıklayınız

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?