banner39

Esed askerleri Türk üssünün etrafını kuşattı

Suriye rejim güçlerinin Hama'daki topraklarının kontrolünü ele geçirdiği bildirildi. Suriye'de bu sabah itibariyle Morek Türk Kontrol Noktası Suriye Devlet güçlerinin ortasında kaldı. Mesafe 100 metre.

Ortadoğu 23.08.2019, 12:50 23.08.2019, 12:54
Esed askerleri Türk üssünün etrafını kuşattı

İngiliz haber ajansı Reuters, Suriye rejim güçlerinin Hama'daki topraklarının kontrolünü ele geçirdiği duyurdu. Bu gelişmeyle birlikte Türk üssü tamamen kuşatılmış oldu.

Suriye'de bu sabah itibariyle Morek Türk Kontrol Noktası Suriye Devlet güçlerinin ortasında kaldı. Mesafe 100 metre.

Dün Rusya'nın hava desteğiyle Astana anlaşmalarını ve İdlib mutabakatını çiğneyen Esed rejimi güçleri, Han Şeyhun ilçesini hakimiyeti altına almıştı.

Bugün de ilerleyişini sürdüren rejim ordusu, Hama'nın kuzeyini ele geçirdi. Böylelikle Hama kentinin tamamı kontrol altına alınmış oldu.

Kaynak: Ajanslar

banner53
Yorumlar (2)
cmlttn 2 yıl önce
yok adam astana anlaşmasını yok idlib mutabakatını çigniyormus lan adamın ülke topraklarındasınız işgalci kabul ediyor sizi...suriyeliler her şeyi yaparlar emevi caminde namaz kılacaklar düşünsün...
İskender 2 yıl önce
AKIL VE MANTIK KRİTİĞİ
ÖSO KİM? Suriye devletine karşı isyan eden Suriyeli kişiler tarafından kurulan bir örgüt.PEKİ BU ÖRGÜTÜ KİM KURDURDU? Türkiye Cumhuriyeti kurduğu gibi bu örgütü desteklemeye devamediyor ve bu örgütü de "Kuvayi Milliye" olarak tanımlamaktadır.YPG ve PYD olarak tanımlanan örgütleri,Suriye devletine karşı destekleyenler kim? Batıdakileri RUSYA,doğudakileri de ABD DESTEKLEMEKTEDİR.Peki,bu örgütlerin arkasındaki, devletler,meşru Suriye devletinden ne istiyorlar? Hepsi de,Yıkılmasını bekledikleri Suriye devletinin yeniden dizayında bu devletin kendilerine göre planladıkları coğrafyalarında etkili olmak istiyorlar.PEKİ BU DURUM BÖLGESEL BİR SAVAŞA YOL AÇTIĞINDA Kİ 7 YAŞINDAKİ BİR ÇOCUK BİLE BU SAVAŞIN YAKIN OLACAĞINI BİLİYORKEN,BAŞKA ÜLKELERİN TOPRAKLARINA MÜDAHİL OLAN DEVLETLERİN ÇOK BÜYÜK BİR CAN KAYBIYLA BU SAVAŞTAN ÇIKMALARI HALİNDE KENDİ TOPLUMLARINA VERECEKLERİ BİR CEVAPLARI OLACAK MI?
21
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?