Esed rejimi 9 ayda 4 bin 200 ateşkes ihlali

Esed rejiminin Türkiye ve Rusya arasında mart ayında imzalanan ateşkesi, karadan karaya atış yapılan silahlarla ihlal etmeye devam ettiği bildirildi.

Esed rejimi 9 ayda 4 bin 200 ateşkes ihlali

Suriye'nin İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi'ndeki ateşkesi ihlal eden Beşşar Esed rejimi ile İran destekli terörist gruplar son 9 ayda ateşkesi 4 bin 200 kere ihlal ederek, 52 sivilin katledilmesine neden oldu.

Esed rejimi, Türkiye ve Rusya arasında mart ayında imzalanan ateşkesi, karadan karaya atış yapılan silahlarla ihlal ediyor.

Sivilleri katlediyorlar

Yerinden edilen sivillere ilişkin veri çalışması yürüten Suriye Müdahale Koordinatörlüğü Müdürü Muhammed Hallaj, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Esed rejimi ve destekçilerinin Halep, Hama, Lazikiye ve İdlib ili kırsalında saldırılar düzenlediğini söyledi.

Hallaj, "Esed rejimi ve İran destekli terörist gruplardan oluşan rejim güçlerinin ateşkesi ihlal ederek düzenlediği 4 bin 200 saldırıda 52 sivil öldü." dedi.

Hallaj, rejim güçlerinin, zorla yerinden edilen sivillerin sığındığı 2 kamp, 14 okul, 1 sağlık merkezi ve 9 camiye de saldırı düzenlediğini aktardı.

AA

banner53
YORUM EKLE

banner39