banner15

Esed Rejimi Doğu Guta'da füze ile saldırdı | FOTO

Esed güçleri, Suriye'nin çatışmasızlık bölgelerinden olan Doğu Guta bölgesindeki Ayn Terma beldesine düzenlediği füze saldırısında 1 sivil öldü, 16 sivil yaralandı.

Esed Rejimi Doğu Guta'da füze ile saldırdı | FOTO

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Suriye'de Esed rejimine bağlı güçlerin, başkent Şam'da "çatışmasızlık bölgeleri" arasında yer alan Doğu Guta'daki Ayn Terma beldesine düzenlediği füzeli saldırılarda bir sivil hayatını kaybetti, 16 sivil yaralandı.

Muhaliflerin kontrolündeki Ayn Terma'daki Sivil Savunma (Beyaz Baretliler) yetkililerinden Mahmud Ethem yaptığı açıklamada, "Esed rejimine bağlı güçler, Ayn Terma beldesinde yerleşim yerine, karadan karaya atılan füzelerle saldırdı. Saldırıda bir sivil öldü, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 16 sivil yaralandı." dedi.

Yaralıların, Cobar Mahallesi'ndeki tıp merkezine kaldırılarak tedavi altına alındığını belirten Ethem, beldede saldırıya maruz kalan bölgelerde büyük maddi hasarın meydana geldiğini aktardı.

"BİR AYDIR YOĞUN BİR ŞEKİLDE KARA VE HAVADAN BOMBALADI"

Ethem ayrıca, rejimin bir aydan bu yana Ayn Terma beldesi ile Cobar Mahallesi'ni yoğun bir şekilde kara ve havadan bombaladığını kaydetti.

Rejim güçlerinin dün Ayn Terma beldesine düzenlediği saldırılarda 2 sivil hayatını kaybetmişti.

Şam'ın doğusunda, Cobar Mahallesi ile Ayn Terma ve Zemelka beldelerinin de içinde olduğu Doğu Guta bölgesi 5 yıldır rejimin kuşatması altında bulunuyor.

Rejim, Doğu Guta'nın güneydoğusunda yarımada şeklindeki Cobar'ı, güneybatısındaki Ayn Terma ve Zemelka'dan kopararak tek başına kuşatmayı hedefliyor. Böylece rejimin yaklaşık 2 aydır yoğun şekilde saldırdığı Doğu Guta'daki kuşatma da daralmış olacak.

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2017, 19:39
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35