banner39

Esed rejimi geniş çaplı sevkıyata başladı

Suriye'de Esed rejimi, 11 Ocak’ta Hama’nın doğu kırsalındaki İsriya - Hanasir yoluna  geniş çaplı askeri takviyelerde bulundu. Açıklama Suriye İnsan Hakları Gözlemevi (SOHR) tarafından yapıldı.

Ortadoğu 12.01.2021, 15:34
Esed rejimi geniş çaplı sevkıyata başladı

SOHR, Hama’nın doğusundaki er-Rahcan ve eş-Şakusiyye eksenlerinde başlatılan sürpriz bir saldırıda 15 subayın rejim gücü ile teması kaybettiklerini bildirdi. Gözlemevi, subayların bölgede bindiği otobüsün daha sonra yanmış olarak bulunduğunu, akıbetlerinin ise bilinmediğini aktardı.

SOHR, 11 Ocak’ta Suriye’nin doğusundaki Deyrizor’daki rejim güçleri ve Filistin Kudüs Tugayı milislerinin bulunduğu bölgelere DEAŞ unsurları tarafından yeni bir saldırı düzenlendiğini açıkladı. Gözlemevi, örgütün doğudaki Deyrizor’un güney çöl bölgesinde Kudüs Tugayları’na saldırdığını, en az 8 kişiyi öldürdüğünü ve bazıları ağır olmak üzere 11 kişiyi yaraladığını belirtti. Örgütün saldırının ardından geri çekildiğini bildiren SOHR, rejim güçlerinin ve Kudüs Tugayı’nın bölgeye takviyeler gönderdiğini ve örgütün hücrelerinin aranmasına başlandığını kaydetti.

Kaynak: Şarku’l Avsat

banner53
Yorumlar (0)
11
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü