banner15

'Evlerimizi, köylerimizi geri alacağız'

Suriye'nin Lazkiye kırsalındaki Cebel Ekrad bölgesinde görev yapan ÖSO komutanlarından Ebu Ahmed, "Evlerimizden, köylerimizden vazgeçmeyeceğiz ve hepsini geri alacağız" dedi

'Evlerimizi, köylerimizi geri alacağız'

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Suriye'nin Lazkiye kırsalındaki Cebel Ekrad bölgesinde görev yapan Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) komutanlarından Ebu Ahmed, "Yoğun saldırılara rağmen, mücadelemizi sürdürüyoruz. Evlerimizden, köylerimizden vazgeçmeyeceğiz ve hepsini geri alacağız." dedi.

ÖSO'ya bağlı 1. Sahil Tümeni'nin saha komutanlarından Ebu Ahmed, yaptığı açıklamada, yaklaşık bir yıl önce Beşşar Esad rejiminin Lazkiye kırsalındaki Türkmendağı ve Cebel Ekrad bölgelerine yönelik Rus destekli saldırılarında bölgenin yüzde 80'ini kaybettiklerini hatırlattı.

Son aylarda saldırıların şiddetinin arttığını vurgulayan Türkmen komutan, "Hava destekli yoğun saldırılar yaşam şeklimizi değiştirdi. Şu an günün büyük bölümünü yerin altında geçirmek zorunda kalıyoruz. Çamurun içinde hayatımızı sürdürüyoruz. Esed güçleri, İran, Irak ve Hizbullah Şii milisleriyle topraklarımıza gözünü dikmiş. Var gücümüzle elimizdeki toprakları korumaya çalışıyoruz." ifadesini kullandı.

"PES ETTİK SANMASINLAR"

Rejim güçleri ve müttefiklerinin kasıtlı olarak sivil yerleşim yerlerini hedef aldığını vurgulayan Ebu Ahmed, İdlib ve Cebel Ekrad'daki köylere yönelik saldırılarda son günlerde onlarca sivilin hayatını kaybettiğini aktardı.

Sınır bölgesindeki çadır kentlerin bile vurulduğunu dile getiren Ebu Ahmed, şöyle devam etti:

"İnsanları göç ettirmek için sivillere yönelik saldırılar sürüyor. Bu katliama dur demek için daha kaç insanın ölmesi gerek? Şu an adeta kalaşnikofla uçaklara karşı mücadele veriyoruz. Her gün bebekleri enkaz altından çıkartıyoruz. Halep, İdlib kan ağlıyor. Birleşmiş Milletler nerede? Ancak her şeye rağmen pes ettik sanmasınlar. Yoğun saldırılara rağmen, mücadelemizi sürdürüyoruz. Evlerimizden, köylerimizden vazgeçmeyeceğiz ve hepsini geri alacağız. Tek insan kalana kadar vatanımızı savunmaya devam edeceğiz."

 

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2016, 16:06
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48