banner15

Ezher'in darbeye direnişi sürüyor

Ezher Üniversitesi'nde dün başlayan gösteriler, bugün de devam ediyor. Üniversite kampüsünde toplanan öğrenciler, Rabia pankartları açıp sloganlar atıyor

Ezher'in darbeye direnişi sürüyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Mısır'ın başkenti Kahire'de Ezher Üniversitesi öğrencilerinin dün düzenlediği ve 8 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan darbe karşıtı gösteriler bugün de devam ediyor.

Ezher Üniversitesi'nin Kahire'nin Nasr City bölgesindeki yerleşkesinde gösteriye başlayan öğrenciler, yönetim merkezlerinin bulunduğu binaların çevresinde toplandı. Ellerinde darbe karşıtı gösterilerin sembolü "Rabia" pankartları taşıyan öğrenciler, askeri müdahaleyi protesto eden sloganlar attı. Göstericiler yerleşke dışına çıkıp bir süre trafiği de engelledi.

Ezher öğrencilerinin dün düzenlediği gösteriye güvenlik güçleri göz yaşartıcı gaz kullanarak müdahale etmiş, çıkan olaylarda 8 öğrenci yaralanmıştı. Gazdan etkilenen 10 öğrenci de hastanede tedavi altına alınmıştı.

Kahire Emniyet Müdürlüğü kaynakları, gösteriler sırasında 17 öğrencinin, "yol kapatma ve güvenlik güçlerine saldırma" suçlamasıyla gözaltına alındığını duyurmuştu.

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2013, 12:51
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48