banner15

Ezherli Prof., darbeci Sisi'yi Hz. Musa'ya benzetti!

Ezher İslam Hukuku profesörlerinden Sadettin Hilali, darbenin mimarı Sisi'yi Hz. Musa'ya, İçişleri Bakanı Muhammed İbrahim'i Hz. Harun'a benzetti

Ezherli Prof., darbeci Sisi'yi Hz. Musa'ya benzetti!

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Mısır'daki Ezher Üniversitesi Karşılaştırmalı Fıkıh (İslam Hukuku) Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sadettin Hilali, Savunma Bakanı Abdulfettah es-Sisi'yi Hz. Musa'ya, İçişleri Bakanı Muhammed İbrahim'i Hz. Harun'a benzetti.

İçişleri Bakanlığı tarafından başkent Kahire'de düzenlenen ''şehit polis ailelerini onurlandırma'' töreninde konuşan Hilali, ''Mısır'da tarih tekerrür ediyor. Bir zamanlar, firavuna karşı koyan Musa ve Harun peygamberler gibi iki kişinin gönderileceğini hayal dahi edemezdik. Allah Sisi ve İbrahim'i, Musa ve Harun gibi Mısır'a gönderdi. Musa ve Harun peygambelerin firavuna karşı yürüttüğü mücadeledeki görevlerinin bir benzerini bugünlerde Sisi ve İçişleri Bakanı İbrahim yürütmektedir'' ifadesini kullandı.

Müslüman Kardeşler Teşkilatı'nı dini görüşlerini dikte ettirmekle suçlayan Hilali, "Mısır'da 'Size söylediğimizden başka bir İslam yoktur' diyenlerin zamanlarını yaşıyorduk'' şeklinde konuştu.

İçişleri Bakanı İbrahim'in iştirak ettiği törene Sisi katılmadı.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2014, 20:29
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35