banner39

Felluce yavaşça öldürülüyor

Irak'ın Enbar vilayetine bağlı Felluce'de hükümet güçlerinin bölgenin IŞİD kontrolünde olması gerekçesiyle başlattığı kuşatma yüzünden gıdasızlıktan ölmeye başladı

Ortadoğu 31.03.2016, 17:02 07.04.2016, 15:24
Felluce yavaşça öldürülüyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

IŞİD tarafından kontrol edilen ve hükümet güçleri taraafından kuşatılan Felluce'e yerel halk yardımların ulaşmaması ve IŞİD'in baskılarının getirdiği zor şartlar altında sürdürdüğü hayat mücadelesini yavaş yavaş kaybediyor.

Açlıktan ölmelerinin başladığı 80-100 bin nüfuslu Irak'ın Enbar eyaletine bağlı Felluce'de gıda, ilaç ve yakıt sıkıntısı son raddeye ulaştı.

Devam eden bombardımanlar yüzünden hastanelerde zaten kısıtlı olan tıbbi malzemenin tükenmesi ve hasta sayısının artması ölümleri artırıyor.

Irak İnsan Hakları Bağımsız Yüksek Komisyonu geçen ay, Irak güvenlik güçleri tarafından abluka altında tutulan Felluce'de gıda ve tıbbi malzemelerin tükendiğini duyurmuştu. Felluce 2014 yılından bu yana IŞİD'in kontrolünde bulunuyor. Irak güçleri ise örgüte giden yardım yollarını kesmek amacıyla kasabayı abluka altında tutuyor.

banner53
Yorumlar (1)
alper 5 yıl önce
Buraya nice gayretimle yardım topluyordum. Ama nasıl bir şeytan barındırdıklarını görünce Allahım beni affet dedim. Ne kadar zalim ki tekfiriler zavallı bebelerin bile yiyeceklerini kendileri yiyor. İsraile kahrol dediğim için suçluluk duyuyorum benim en büyük düşmanım bütün selefi örgütlermiş.
33
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?