banner39

Felluce'de bir aşiret IŞİD'ten topraklarını geri aldı

Irak'ın Felluce ilçesinde bazı Sünni aşiretler, IŞİD'in kontrolü altındaki Cevlan, Heyakil ve Şüheda bölgelerini örgütle çatışma sonrasında geri aldı

Ortadoğu 19.02.2016, 16:41 19.02.2016, 16:46
Felluce'de bir aşiret IŞİD'ten topraklarını geri aldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Irak'ın Enbar iline bağlı Felluce ilçesindeki Sünni aşiretlerle IŞİD arasında çıkan çatışmalarda 5 militanın öldüğü ve bazı bölgelerin IŞİD'ten geri alındığı belirtildi.

Felluce Kaymakamı Sadun eş-Şalan, yaptığı açıklamada, Felluce'deki bazı Sünni aşiretlerin IŞİD'in kontrolü altındaki Cevlan, Heyakil ve Şüheda bölgelerine saldırı düzenleyip söz konusu bölgeleri geri aldıklarını kaydetti.

Çatışmalarda 5 militanın öldüğünü belirten Şalan, Irak hükümetinin Sünni aşiretlere silah, teçhizat ve hava desteğini acilen sağlanması gerektiğini ifade etti.

IŞİD'in 10 Haziran 2014'te Musul'u ve ardından diğer bazı bölgeleri ele geçirmesiyle başlayan çatışmalar, ülkenin çeşitli kentlerinde devam ediyor. Irak ordusu, Peşmerge güçleri ve Sünni aşiretler, IŞİD'in elindeki bölgeleri geri almak için operasyonlar düzenliyor. ABD öncülüğündeki koalisyon güçleri de Irak ordusuna havadan destek veriyor.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?