banner15

Filistin devlet kurumlarını Doğu Kudüs'e taşımak istiyor

Filistin Devlet Başkanı Abbas: "Önemli kurumlarımızı en kısa sürede oraya (Doğu Kudüs) taşımak için çalışıyoruz"dedi.

Filistin devlet kurumlarını Doğu Kudüs'e taşımak istiyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Ramallah kentindebulunan Filistin devlet kurumlarını Doğu Kudüs'e taşımak için uğraştıklarını söyledi.

Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas, Batı Şeria'daki Ramallah şehrinde Çin'in desteği ile yapılan yeni dışişleri bakanlığı binasının açılış töreninde yaptığı konuşmada, "Bugün Ramallah'ta yarın başkent Kudüs'te. Önemli kurumlarımızı en kısa sürede oraya taşımak için çalışıyoruz" dedi.

Çin Başbakan Yardımcısı Wang Yang'un da açılışı sırasında hazır bulunduğu törende, Çin'in Filistin halkının özgürlük ve bağımsızlık konusundaki beklentilerini eskiden olduğu gibi şimdi de desteklemeye devam ettiğini belirten Abbas, Çin heyetine "Sizleri ebedi başkentimiz Doğu Kudüs'te ağırlayacağımız günü bekliyoruz. Filistin halkına sunduğunuz her şey için teşekkür ederiz" dedi.

Filistin Devlet Kurumları, İsrail'in engellemesi nedeniyle Kudüs'e 10 kilometre uzaklıkta bulunan ve İsrail'in ayrım duvarıyla Kudüs'ten ayırdığı Ramallah şehrinde bulunuyor. Başta devlet başkanlığı binası "Mukata" olmak üzere tüm devlet kurumları bu şehirde yer alıyor.

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2015, 23:05
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35