Filistin ve İsrail'i ziyaret edecek Guterres'ten bir ilk

Guterres, 27-30 Ağustos'taki Ortadoğu ziyareti kapsamında, BM Genel Sekreteri unvanıyla ilk kez Filistin ve İsrail'e gidecek.

Filistin ve İsrail'i ziyaret edecek Guterres'ten bir ilk

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres'in 27-30 Ağustos'ta Kuveyt, İsrail ve Filistin'i ziyaret edeceği bildirildi.

BM Genel Sekreter Sözcüsü Stephane Dujarric, günlük basın brifinginde, Guterres'in Ortadoğu ziyaretine pazar günü Kuveyt'ten başlayacağını söyledi.

Guterres'in Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah ile bölgedeki gelişmeleri görüşeceğini belirten Dujarric, Genel Sekreter'in Kuveyt'teki temaslarının ardından İsrail ve Filistin'e geçeceğini ifade etti.

GUTERRES, GENEL SEKRETER OLARAK İLK KEZ FİLİSTİN VE İSRAİL'İ ZİYARET EDECEK

Genel Sekreter'in barış sürecinin yeniden hayata geçirilmesi için İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile görüşeceğini söyleyen Dujarric, Guterres'in sivil toplum örgütlerinin temsilcileriyle de bir araya geleceğini sözlerine ekledi.

Guterres, BM Genel Sekreteri unvanıyla ilk kez Filistin ve İsrail'i ziyaret edecek.

Öte yandan, Abbas'ın 28 Ağustos'ta Ankara'ya resmi ziyarette bulunacağı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la görüşeceği açıklanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2017, 21:33
banner53
YORUM EKLE

banner39