banner39

Filistin'den Abbas'ı tehdit eden İsrailli bakana tepki

Mahmud Abbas'a 'Yahudi devletini tanımaması durumunda bedelini ödeyecek' diyen İsrailli bakan Livni'ye Filistin'den tapki gösterildi

Ortadoğu 26.01.2014, 13:26 26.01.2014, 13:26
Filistin'den Abbas'ı tehdit eden İsrailli bakana tepki

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Filistin Dışişleri Bakanı Riyad el-Maliki, İsrail Adalet Bakanı Tzipi Livni'nin Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'a yönelik açıklamalarının "açık bir tehdit" olduğunu ve konuyu uluslararası arenaya taşıyacaklarını belirtti. 

Filistin resmi radyosuna konuşan Dışişleri Bakanı Maliki, Filistin tarafıyla barış müzakerelerini yürüten İsrail heyetinin başkanlığını da yapan Adalet Bakanı Livni'nin son açıklamalarına değindi. Livni'nin, Abbas'a yönelik, "İsrail'i Yahudi bir devlet olarak tanımamakta ısrar ederse bunun bedelini ödeyecek" şeklindeki sözlerini hatırlatan Maliki, "Bu, Sayın Abbas'a yönelik açık bir tehditdir. Filistin makamları, bu sözleri ciddiye alarak değerlendirecek" dedi.

Livni ve diğer İsrailli yetkililerden gelen bu yöndeki açıklamaları biraraya getirerek Filistin büyükelçiliklerine göndereceklerini belirten Maliki, bu suretle konuyu uluslararası platforma taşımaya hazırlandıklarını kaydetti.  

İsrail Adalet Bakanı Livni, cumartesi akşamı İsrail televizyonu Kanal-2'ye yaptığı açıklamada, Abbas'ın İsrail'i bir Yahudi devleti olarak tanımamasını "kabul edilemez bir tavır" olarak nitelendirmiş ve bu tutumunda ısrar etmesi halinde "bedelini ödeyeceği" uyarısında bulunmuştu.

Yorumlar (0)
24
sağanak
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?