banner15

Filistinli alimlerden Türkiye için seferberlik çağrısı

ABD’nin Türkiye ekonomisine yönelik saldırısına Filistin Alimleri Birliği de tepki gösterdi. Birlik, “Heyetimiz Ümmeti İslam’ın milletlerini Türkiye’ye destek vermeleri için seferberliğe davet ediyor. Vatandaşlarımız askeri savaşlara katılamasalar da, bugün Türkiye’nin ekonomisine destek verebilir ve bu savaşta saflarını belirleyebilirler” açıklamasını yaptı.

Filistinli alimlerden Türkiye için seferberlik çağrısı

Yurtdışı Filistin Alimleri Birliği, Türkiye’ye karşı açılan ekonomik savaşa yönelik yaptığı açıklama ile tüm Müslümanları Türkiye’ye destek vermeye çağırdı.

Birlik tarafından yapılan açıklamada şunlar aktarıldı: “Türkiye’ye karşı açılan ekonomik savaşın akışını takip etmektedir. Hain askeri darbe teşebbüsünün başarısız olmasının ardından bugün Türkiye ülkesinin güven ve istikrarını bozmaya yönelik aldıkları kararları yönetmeye çalıştıklarına şahit oluyoruz. Türkiye’nin bağımsızlığı ve egemenliğine karşı açılan bu savaşa karşı heyetimizin açıklaması var. Başta ABD olmak üzere bir çok batı ülkesi ve hain ittifakçılar, Müslümanların son umudu olan Türkiye’ye karşı nefretlerini açıkça ilan etmişlerdir. Bu doğrultuda çeşitli açıklamalar ve yaptırımlar uygulandı. Yapılan açıklamalar ve alınan kararlarla tek hedeflerinin sadece Türkiye olmadığını, asıl hedeflerinin İslam alemi olduğunu ispat etmiş oldular. Dolayısıyla Ümmet-i İslam’ın bugün görevi o düşmanlara dayanmamalarıdır.”

Ümmeti İslam’ı Türkiye’ye destek için seferberliğe davet ediyoruz

Başkan Erdoğan’ın açıklamalarına destek veren Yurtdışı Filistin Alimleri Birliği açıklamasına şöyle devam etti: “Heyetimiz, Türkiye’nin karşılaştığı fırtınalara karşı Başkan Recep Tayip Erdoğan’ın “Onların doları varsa bizim Allah’ımız var” ifadesiyle Allah’a güvenerek sergilediği dik duruşu son derece takdir etmektedir. Buna karşın ümmetimiz ve bütün özgür vatandaşlarımız bütün samimiyetleri ve imkanlarıyla Türkiye’nin yanında, Amerikan hegemonyasının  karşısında yer aldıklarını ifade etmek isteriz. Heyetimiz Ümmeti İslam’ın milletlerini Türkiye’ye destek vermeleri için seferberliğe davet ediyor. Vatandaşlarımız askeri savaşlara katılamasalar da, bugün Türkiye’nin ekonomisine destek verebilir ve bu savaşta saflarını belirleyebilirler. Heyetimiz, Türkiye’nin ekonomisine azda olsa destek verebilen bütün Müslümanlara bunun dini vecibe olduğunu duyurur.  Bu farz olan bir seferberlik söz konusudur. Heyetimiz ekonomist ve siyasetçilerin, Amerika’nın yaptırımlarına karşı Türkiye’nin ekonomisine ve Türk Lirası’na destek yöntemlerini açıklamaları gerektiğine işaret etmektedir. Söz konusu uzmanların dünyadaki diğer Müslümanların bulundukları yerlerde ekonomik ve siyasi imkanlarıyla ne yapmaları gerektiği hakkında bilgi vermelerinin gerektiğini ifade eder.”

İslam ülkeleri alimleri Türkiye için acilen toplantılar düzenlemeli

Tüm İslam alimlerini Türkiye’ye destek için kampanya başlatmaya çağıran Birlik, “Heyetimiz,  bütün Ümmet-i İslam’ı dünya ekonomisi üzerindeki ABD’nin egemenliğini bitirecek olan bu savaşta seferber olmaya davet ediyor ve Devlet başkanları dinleri ve kardeşleri için harekete geçmeyecek olsa dahi, kendi ülkeleri ve milletleri için harekete geçmelerinin gerekmekte olduğunu duyuruyoruz. Yurtdışı Filistin Alimler Birliği,  İslam ülkeleri alimlerinin dini, ekonomi ve siyaset uzmanlarıyla birlikte acilen toplantılar düzenlemeleri gerektiğini ifade ederek, söz konusu toplantılarda Türkiye’ye destek kampanyalarını tasarlaması gerektiğini duyuruyor. Heyetimiz, dini, ekonomik ve siyasi uzmanların katılacağı Türkiye’ye karşı açılan ekonomik savaşı değerlendirerek olağanüstü toplantı düzenleyeceğini beyan ediyor. Heyetimiz, bu savaşın hakla bâtılın savaşı olduğunu, bu savaşta elbette bâtılın hezimete uğrayacağını ve hakkın kazanacağını ilan eder. Bu savaşta hakkın yanında yer alanlara müjdeler olsun. Bâtılın yanında yer alanlara ise yazıklar olsun.”  açıklamasını yaptı.

Kaynak: Bizim Haber Merkezi (BHM)
 

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2018, 17:14
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48