Filistinli Bakan: Mescid-i Aksa tehlikededir !

Filistin Kültür Bakanı Ebu İşe, İsrail'in amacının Mescid-i Aksa'nın altını boşaltmak olduğunu belirterek, ''Mescid-i Aksa tehlikededir" dedi.

Filistinli Bakan: Mescid-i Aksa tehlikededir !

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Filistin Kültür Bakanı Enver Ebu İşe, İsrail hükümetinin kazı çalışması yürüttüğü Mescid-i Aksa'nın tehlike altında olduğunu belirtti.

Bakan Ebu İşe AA muhabirine yaptığı açıklamada, İsrail hükümetinin Mescid-i Aksa çevresinde yürüttüğü kazı çalışmalarının İslam kültürünü yok etmeyi amaçladığını söyledi.

İslam dünyasına Mescid-i Aksa ile ilgili mesaj vermek istediğini belirten İşe, "Bütün Müslüman alemine seslenmek istiyorum. Mescid-i Aksa tehlikededir, tehlikededir, tehlikededir" diye konuştu.

İsrail yönetiminin amacının Mescid-i Aksa'nın altını tamamen boşaltmak olduğuna vurgu yapan İşe, Müslümanlara ait yerlerin muallakta olan bir yer haline getirilmeye çalışıldığını ifade etti. Mescid-i Aksa'ya karşı büyük komploların olduğunu dile getiren Ebu İşe, komplolara karşı mücadelelerinin sürdüğünü, Filistin halkının İsrail'in oyunlarını bozacağını ve Müslümanların da bu saldırılar karşısında sessiz kalmaması gerektiğini vurguladı.

Bakan Ebu İşe, Türk hükümeti ve halkının her zaman Filistinlilerin yanında olduğunu anımsatarak, şöyle konuştu:

"Ortak tarihimizin yanında ortak kültürümüz de mevcut. İki ülke arasında siyasi görüş birliği de söz konusudur. Türk kamuoyunun, Filistinli kardeşlerinin sıkıntılarını daha yakından tanıması ve öğrenmesine yardımcı olsun istiyoruz."

TÜRKİYE-FİLİSTİN KÜLTÜR HAFTASI

Filistin'de, yakın zamanda Türkiye -Filistin Kültür Haftası düzenlemeyi planladıklarını belirten İşe, şu bilgileri verdi:

"Türk kardeşlerimizi en yakın zamanda Filistin'e bekliyoruz. Filistin'de Türkiye-Filistin ortak kültür haftasını düzenleyeceğiz. Çok sayıda Türk kardeşimizin orada hazır bulunmasını arzu ediyoruz. Bu etkinlikte insanların, kendi gözleriyle İsrail'inFilistin halkına neler çektirdiğini görmelerini istiyoruz. İster kültürel alanda olsun ister diğer siyasi ve sosyal alanlarda olsun, Filistin insanına uygulanan İnsan hakları ihlallerini de görecekler. Dolayısıyla Türk-Filistin kültür haftası etkinliğine çok sayıda Türk aydın ve düşünürün de katılmasını bekliyoruz. Orada olup bitenleri yakından görme ve inceleme şansları olsun ki Türk kamuoyuna oradaki sorunları en iyi bir şekilde aktarsın ve yakından tanıklık etsinler."

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2013, 11:43
banner53
YORUM EKLE

banner39