Filistinli çocuğun bıçakladığı İsrail askeri öldü

Filistinli bir çocuk tarafından otobüste bıçaklanan İsrailli asker öldü. Çocuğun, İsrail hapishanelerinde yıllardır haksız yere tutulan amcalarının intikamını almak için saldırıyı gerçekleştirdiği belirtiliyor

Filistinli çocuğun bıçakladığı İsrail askeri öldü

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İsrail askeri sözcü Micky Rosenfeld, Afula kasabasında bir otobüsün içinde 16 yaşındaki Filistinli bir çocuğun, 18 yaşında İsrail askerinin bıçakladığını açıkladı. İddiaya göre, çocuğun amcaları yıllardır İsrail hapishaneleride haksız yere tutuluyor.

Sözcü, yaralı askerin kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiğini söyledi. Filistinli çocuğun ise Batı Şeria'da oturduğu, İsrail'de kaçak işçi olarak çalıştırıldığı belirtildi.

İsrail medyasında yer alan haberlere göre ise, olaydan hemen sonra Filistinli çocuk otobüsteki yolcular tarafından etkisiz hale getirilerek askerlere teslim edildi.

İSRAİL ASKERLERİ FİLİSTİNLİ GENCİ VURDU

Bu arada, İsrail askerleri, Gazze'nin Han Yunus kentinde bir Filistinliyi dizlerinden vurdu.

Gazze hükümeti Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Dr. Eşref el-Kudre, "İsrail askerleri, 23 yaşındaki genci, Han Yunus'un el-Karara beldesinde tarlasında gezerken bu sabah dizlerinden vurdu" dedi.

Kutre, İsrail askerleri tarafında vurulan gencin ambulansla hastaneye kaldırıldığını belirtti.

Son günlerde İsrail askerleri, Gazze'nin doğu ve güney sınırlarındaki bölgelerde tarlalarında çalışan Filistinlilere, "saldırı düzenledikleri" gerekçesiyle sık sık ateş ediyor.

Filistinliler ise İsrail'in iddiasını yalanlıyor.

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2013, 13:59
banner53
YORUM EKLE

banner39