banner39

Filistinli mültecilerin geri dönüş çilesi

Lübnan Dışişleri Bakanı Basil, İsrail’in Filistinli mültecilerin geri dönüşlerini engellemeye yönelik aldığı karara tepki gösterdi

Ortadoğu 13.09.2018, 13:28 13.09.2018, 16:00
Filistinli mültecilerin geri dönüş çilesi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Filistinli mültecilerin, ülkelerine dönmekte büyük sorun yaşadıkları açıklandı. İsrail'in, ülkelerinden çıkan Filistinlilerin geri dönüşlerini engellemek için hazırladığı projeye Lübnan'dan tepki geldi.

Lübnan Dışişleri Bakanı Cibran Basil, Filistinli mültecilerin geri dönüş hakkının ellerinden alınmasına kesinlikle karşı çıkacaklarını belirterek, "İsrail'i, topraklarımızdaki işgalini bitirerek yendiğimiz gibi Filistinli mültecilere bulundukları ülkede vatandaşlık verme projesinde de yeneceğiz." dedi.

Basil,"İsrail'i, topraklarımızdaki işgalini bitirerek yendiğimiz gibi Filistinli mültecilere bulundukları ülkede vatandaşlık verme projesinde de yeneceğiz" ifadelerini kullandı.

Basil, Lübnan'ın Cumhuriyet gazetesine yaptığı açıklamada, İsrail İstihbarat ve Ulaştırma Bakanı Yisrael Katz'ın gündeme getirdiği, ABD Başkanı Donald Trump'ın Filistinli mültecilerin Ürdün, Suriye, Lübnan ve Irak'a kalıcı olarak yerleştirilmesi yönünde bir girişimi olduğu iddialarına sert tepki gösterdi.

İsrail İstihbarat ve Ulaştırma Bakanı Katz, sosyal medya hesabından, "ABD Başkanı Trump'ın Filistinli mültecilerin, Ürdün, Suriye, Lübnan ve Irak'a kalıcı olarak yerleştirilmesi yönündeki girişimini memnuniyetle karşılıyorum." paylaşımında bulunmuştu.
 

Yorumlar (0)
29
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?