banner39

Filistinli Safadi'nin açlık grevi 41. gününde

İsrail'de 10 yıldır mahkemeye çıkarılmadan hapiste tutulan Filistinli Hasan es-Safadi'nin ikinci kez başladığı açlık grevi 41. gününü doldurdu.

Ortadoğu 31.07.2012, 22:03 31.07.2012, 22:12
Filistinli Safadi'nin açlık grevi 41. gününde

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İsrail'de 10 yıl boyuncu mahkemeye çıkarılmadan hapiste tutulan Filistinli Hasan es-Safadi'nin ikinci kez başladığı açlık grevi 41. gününü doldurdu.

Filistinli Hasan es-Safadi'nin annesi Ümmü Ferid (72), yaptığı açıklamada, oğlunun hayatından endişelendiğini belirtti.

Ümmü Ferid, ''Oğlum 41 gündür açlık grevinde ve 10 yıldır İsrail hapishanelerinde tutuklu bulunuyor. İsrail'in Filistinlilere yönelik uyguladığı keyfi tutuklamaları protesto etmek için açlık grevi yapıyor. Sağlık durumu hakkında çok endişeliyim. İçinde bulunduğu durumdan kurtulması için sürekli dua ediyorum'' dedi.

Safadi'nin kardeşi Fuad da ''Kardeşimin durumu hakkında sağlıklı bilgi alamıyoruz. Şu an Er-Ramle hapishane hastanesinde tutuluyor. Uluslararası yardım kuruluşlarından kardeşimizle görüşebilmemiz için İsrail'e baskı yapmalarını istiyorum'' diye konuştu.

İsrail yönetiminin Filistinli tutuklularla yaptığı anlaşma sonucu 20 Haziran'da 74 gün süren açlık grevine son veren Safadi, belirlenen vakitte serbest bırakılmadığı, tutukluluk süresinin uzatıldığı ve keyfi tutuklamaları protesto etmek için yeniden açlık grevine başlamıştı.

Hasan es-Safadi'nin (33) 10 yıldır İsrail hapishanelerinde mahkemeye çıkarılmadan tutulduğu belirtildi.

 

 

banner53
Yorumlar (0)
9
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü