banner15

Filistinliler 'bıçaklı saldırı' bahanesiyle tek tek öldürülüyor

Son aylarda hemen hemen ger gün "bıçaklı saldırı" bahanesiyle bir Filistinli genç işgalci İsrail güçleri tarafından öldürülüyor

Filistinliler 'bıçaklı saldırı' bahanesiyle tek tek öldürülüyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Filistin'in Batı Şeria bölgesinde "bıçaklı saldırı girişiminde bulunduğu" iddia edilen bir Filistinli genç daha İsrail askerleri tarafından öldürüldü.

İsrail Ordu Sözcüsü Peter Lerner, yaptığı yazılı açıklamada, "Batı Şeria'nın kuzeyinde Afula yakınlarında bir Filistinlinin bıçaklı saldırı girişiminde bulunduğu, saldırganın vurulduğu" belirtildi.

İsrail Polis Sözcüsü Luba Samiri de yaptığı yazılı açıklamada bir Filistinlinin öldürüldüğünü doğruladı.

Samiri, İsrail tarafından herhangi bir zayiat olmadığına dikkati çekti.

Filistin Kızılayı'ndan alınan bilgiye göre, Kudüs'ün Ebu Dis beldesinde İsrail askerleri ile Filistinliler arasında çıkan çatışmalarda 6 Filistinli gencin atılan gazdan etkilendiği bildirildi.

İsrail radyosu ise Kudüs'e bağlı Anata beldesinde bir askerin atılan taş yüzünden yaralandığını duyurdu.

Yahudi yerleşimcilerin Filistinlilere saldırıları ve Mescid-i Aksa'ya yönelik baskınlarla bölgede giderek tırmanan gerginlik, Batı Şeria ve Gazze'de düzenlenen gösterilerde çıkan çatışmalarla ciddi boyuta ulaştı.

Batı Şeria, Kudüs ve Gazze'nin çeşitli bölgelerinde hemen hemen her gün "bıçaklı saldırı girişiminde bulunduğu" iddia edilen Filistinliler, İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu hayatını kaybediyor.

CENAZELERİ TESLİM EDECEK

Resmi kanallarla gelen bilgiye göre, İsrail yönetimi daha önce teslim etmeyi reddettiği 7 Filistinli'nin cenazesini bu gece ailelerine teslim edecek. Filistinli'lerden 5’i Ekim ayında El-Halil şehrinde, biri Kudüs’te diğeri ise Cenin’de işgal askerleri tarafından katledilmişti.

ÖLEN SAYISI 70'E YÜKSELDİ

Ekim ayında başlayan intifadada şimdiye kadar 70 kişi hayatını kaybetti, iki binden fazla kişi de yaralandı.

 

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2015, 13:01
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35