banner39

Flaş iddia! Suriye'de Türk İHA'sı düşürüldü

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı SDG'nin Rakka'da Türk İHA’sını düşürdüğünü duyurdu.

Ortadoğu 06.02.2021, 18:14
Flaş iddia! Suriye'de Türk İHA'sı düşürüldü

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi (SOHR) tarafından bu sabah (Cumartesi) yapılan açıklamaya göre, Suriye Demokratik Güçleri’nin (SDG), Suriye'nin kuzeyindeki Rakka'daki Ayn İsa kasabasının batı kırsalından keşif uçuş yapan bir Türk insansız hava aracını (İHA) düşürdüğü iddia edildi.

SOHR, dün akşam (Cuma) SDG’nin ve Türk kuvvetlerinin Ayn İsa kırsalında boşalttığı bir üssün yanı sıra, M4 karayolu yakınında kurdukları 3 askeri üsse yönelik füze saldırısı gerçekleştirdiğini bildirdi.

SOHR açıklamasında, Türk kuvvetlerinin SDG güçleriyle temas noktasındaki askeri üslerinin sayısını 10’a çıkarmak için Rakka'nın kuzeyindeki Ayn İsa kırsalında M4 karayolu yakınında 3 askeri üs kurduğunu belirtti.

Bölgede çatışmalar sürüyor

Gözlemevi, askeri üslerden birinin Ayn İsa’nın karşısındaki bir köyde, diğerinin Ayn İsa’nın iki kilometre batısındaki Es-Sakr (Doğan) Dinlenme Tesisi’nin karşısında, bir başkasının Ayn İsa’nın kuzeyindeki Sayda köyünde, birinin Ayn İsa’nın iki kilometre doğusunda ve Cehbel köyü yakınlarındaki en-Nahil Dinlenme Tesisi’nin karşısında ve iki üssün ise Ayn İsa’nın merkezinden yaklaşık 4 kilometre uzaklıkta bulunduğunu bildirdi.

Türk kuvvetleri ve ona sadık gruplar (Suriye Milli Ordusu) ile kasabayı kontrol eden Suriye Demokratik Güçleri (SDG) arasında Rakka iline bağlı Ayn İsa çevresinde çatışmalar sürüyor.

Kaynak: Şarku’l Avsat

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?